שתף קטע נבחר

מחאת רשת באיראן: נשים מסירות את הרעלה

במסגרת קמפיין חדש מעלות נשים איראניות תמונות שלהן חשופות שיער לפייסבוק. העונש לעוברת על החוק עלול להיות 70 מלקות וחודשיים מאסר

מאות נשים איראניות כבר הצטרפו לקמפיין האינטרנט שבמסגרתו הן מצטלמות נטולות רעלה, כששיערן נראה בבירור - דבר המהווה עבירה על חוקי הרפובליקה האיסלאמית. עמוד הפייסבוק שהחל את מחאת הרעלות המקוונת זכה כבר ל-131 אלף לייקים, ומדי יום מצטרפות אליו נשים נוספות הקוראות תגר על חוקי הצניעות הנוקשים.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

אסור להמעיט בחשיבות האומץ שמגלות האיראניות שמעלות את תמונותיהן לרשת: העונש על הופעה בפומבי ללא כיסוי ראש עלול להגיע ל-70 מלקות ולחודשיים מאסר.

מתוך עמוד הפייסבוק האיראני ()
מתוך עמוד הפייסבוק האיראני

מי שהחלה את הקמפיין היא עיתונאית איראנית החיה בגלות בבריטניה, והוא צבר תאוצה גדולה בתוך שבוע וחצי בלבד מאז עלייתו לאוויר - ב-3 במאי.


 

בתמונות שהועלו לעמוד הפייסבוק אפשר למצוא לא מעט נשים איראניות החיות בגולה, ומבקשות להביע הזדהות עם בנות עמן, אבל גם נשים

רבות שגרות באיראן עצמה - וקוראות תגר על החוק האיסלאמי.

 

בחודש שעבר התפשט ברשת האיראנית קמפיין הזדהות אחר, שבמסגרתו החליפו חלק מהגולשים את תמונת הפרופיל שלהם לתמונה עדכנית שבה ראשם מגולח. הם עשו זאת בעקבות דיווחים על התעללות באסירים בכלא "אבין" הידוע לשמצה, שבו מוחזקים בין השאר אסירים פוליטיים. הגולשים בחרו בגילוח הראש בעקבות הדיווחים שראשו של אחד האסירים שנפלו קורבן למעשים גולח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק האיראני שקורא להסיר רעלות
מומלצים