שתף קטע נבחר

שמים סוף להתנגדות לשונה

התנכלויות, מכות, יריות - זו מנת חלקן של מסגרות לשיקום שמוקמות בערים השונות. צפו במירב בן דור מחברת "שלו" מדברת על בורות ורוע לב

אלברט איינשטיין קבע כי יותר קל לפרק אטום מאשר דעה קדומה. לאחרונה נודע על התנכלויות במספר ערים מרכזיות לאוכלוסיית אנשים עם מוגבלות. תושבים שהפגינו מול הוסטלים שאוכלסו בשכונה שלהם, פניות לעירייה נגד איכלוס דירות ולא היה חסר הרבה כדי שיירשמו גם פגיעות בנפש.

 

 

 

במקומות חדשים אליהם נכנסים מרכזי טיפול ושיקום באוכולוסיה מוגבלת נתקלים הגורמים המטפלים בהתנגדות שנובעת מסטיגמה ומבורות.

 

לדברי יעל בן דור, עובדת סוציאלית בחברת "שלו" המשקמת אנשים עם מוגבלויות, הם נתקלים לא אחת בהתנגדויות מהאוכלוסייה הסובבת את מרכזי השיקום החדשים שהם מקימים אך לדבריה הם מודעים לבעיה וערוכים להתמודד איתה. כפועל יוצא מכך כל מסגרת שמוקמת מלווה מצוות מקצועי מוסמך ומנוסה שיודע ליצור תמיד שיח מכבד, מחבר, נותן מידע.

 

לטענתה של עו"ס בן דור, רוב ההתנגדויות בסופו של דבר נובעת מבורות וחוסר ידע, וברגע שהתושבים חווים ומכירים את האוכלוסיה ויתרונותיה, שיתוף הפעולה והקבלה הופכים למשהו מדהים ולקשר אשר תורם רבות לכל הצדדים.

 

כיצד נוצר הקשר בין המוגבלים והאוכלוסייה? איך הוא מתבטא בשטח וכיצד דואגים בחברת "שלו" לטפל הן בסטיגמות על מוגבלים והן במוגבלים עצמם? צפו בעו"ס מירב בן דור מסבירה.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם


פורסם לראשונה 16/05/2014 23:53

 

צילום: סמדר אורן
שלט נגד הוסטל לחוסים בקרית חיים
צילום: סמדר אורן
מומלצים