שתף קטע נבחר

התחזה לנכה וגנב רכוש במאות אלפי שקלים

נאשם פנה לאנשים שפרסמו מוצרי יוקרה ברשת וטען שאינו יכול להתנייד. שליח מטעמו מסר המחאות מזויפות עבור המוצרים. עורך דינו: נסיבות חייו חריגות

השיטה עבדה כך: אפרים שטיין היה מתקשר למפרסמים באתר אינטרנט שמוכר מוצרי יד שנייה, ומציג את עצמו כנכה שלא מסוגל להתנייד בכוחות עצמו. אחר כך היה מבקש לקבל את המוצר באמצעות שליח, ובתמורה נהג לשלוח המחאה בנקאית מזויפת. בדרך זו השיג מוצרים בשווי כולל של מאות אלפי שקלים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

כתב האישום שהוגש אתמול (יום א') בבית משפט השלום בתל אביב מפרט שורה של מקרי הונאה. באחד המקרים יצר שטיין (49) יחד עם שותף קשר עם אדם שפרסם מודעה למכירת שעון יוקרה מסוג HOBLOT, שעבורו ביקש 100 אלף שקל.

 

שטיין הציג עצמו כבעל חנות בגדים מחיפה, וכמשותק ללא יכולת להתנייד. לאחר מיקוח על המחיר סיכם המוכר עם שטיין ועם שותפו שימכור להם את השעון ב-95 אלף שקל. שליח שככל הנראה היה שותף לעבירה העביר את השעון לשטיין, וקיבל ממנו המחאה מזויפת מסניף בנק דיסקונט בקניון עזריאלי.

 

במקרה אחר התקשר שטיין לאדם שפרסם מודעה למכירת שעון יוקרה מסוג Panerai 323, בשווי 45 אלף שקל. גם הפעם הציג את עצמו כבעל עסק משותק, ולאחר שהתמקחו על המחיר הם סיכמו על סכום של 39.5 אלף שקל שיועברו באמצעות המחאה בנקאית על ידי שליח, שימסור לשטיין את השעון.

 

על פי כתב האישום, בניסיון לטשטש עקבות השתמש שטיין השתמש בשני נהגי מוניות שונים כשליחים. במקרים אחרים ניסה שטיין לפעול בשיטה דומה, אולם אחרי שההתמקחות נכשלה ניצל המוכר ברגע האחרון ממעשה העוקץ. התיק טופל ביחידת ההונאה במחוז הדרומי במשטרה.

 

אתמול הואשם שטיין בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שלוש עבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה, שלוש עבירות של התחזות לאחר בכוונה להונות, שתי עבירות של זיוף ושתי עבירות של קשירת קשר. בנוסף הגישה הפרקליטות בקשה למעצר עד תום ההליכים. לדבריה, הנאשם פעל בתחכום רב ובדפוס שיטתי וזאת כדי להונות.

 

בחקירה טען שטיין כי הוא בעצמו היה השליח של אדם אחר, ומעבר לאמירה זו שמר על זכות השתיקה. בעברו 29 תיקים פליליים ובהם אישומים בסחיטה באיומים, ועשרות עבירות מרמה והונאה בגינן ריצה חמש שנות מאסר.

 

סניגורו של הנאשם, עורך הדין שי שקד, טען במהלך הדיון של הבקשה למעצר עד תום ההליכים, כי מדובר באדם עם נסיבות חיים חריגות, שגדל עד שנות ה-20 עם הורים מאמצים שזנחו אותו ולא היה לו קשר עם הוריו הביולוגים. שקד אמר כי מאז הוא מסתובב לבדו בעולם, ללא מכרים, חברים או קרובי משפחה, ולכן החל לבצע עבירות פליליות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים