שתף קטע נבחר

מעבדות בל מקימות שלוחה בארץ

החברה הוותיקה שפיתחה טכנולוגיות כמו הטרניסטור והלייזר תפתח מעבדות בכפר סבא בשביל לפתח שירותי ענן ותקשורת תחת חברת האם אלקטל לוסנט

מעבדות בל (Bell), זרוע המחקר של חברת התקשורת אלקטל לוסנט מקימות שלוחה בישראל, כך על פי הודעת החברה. המעבדות שהוקמו לראשונה בשנת 1925 פיתחו טכנולוגיות כגו הטרנזיסטור, הלייזר,  שפות התכנות UNIX ו-C, תאים סולריים ועוד. על פי ההודעה, חוקרי המעבדות זכו בפרסים רבים, בהם 12 פרסי נובל, 4 פרסי טורינג, 9 פרסי "עמיתי מרקוני", 21 מדליות למדע, טכנולוגיה וחדשנות המוענקות בידי נשיא ארה"ב, ואפילו אוסקר, אמי וגראמי.

 

מנכ"ל אלקטל-לוסנט, מישל קומבס, הכריז על פתיחת השלוחה בישראל בנאומו בכנס MIXiii בתל-אביב. קומבס ציין שלקוחותיה של החברה ותעשיית המחשוב והתקשורת כולה מצויים בתהליך מעבר לארכיטקטורה מבוססת-ענן - שבה שירותי רשתות יבנו כאפליקציות יפעלו על גבי ענן מבוזר, במקום לרוץ על חומרה ייעודית.

  

השלוחה הישראלית של Bell Labs, שתחל לפעול בחודשים הקרובים בכפר סבא, תנוהל בידי דני רז, פרופ' למדעי המחשב מהטכניון, וחבר לשעבר בצוות מעבדת מחקר הרשתות ב-Bell Labs. באלקטל לוסנט מציינים כי רז הינו מומחה בתחום ניהול ואופטימיזציה של IP ורשתות ענן, ושימש כיועץ בתחומים אלו לחברות מובילות בישראל ובעולם. אלקטל-לוסנט מסרה עוד כי בכוונתה לפתוח שלוחות נוספות של Bell Labs במדינות נוספות בהמשך השנה, כאשר כל שלוחה שכזו תתמקד במחקר של תחום מסויים.

 

ההכרזה על פתיחת השלוחה בישראל מתקיימת במקביל להשקת "The Bell Labs Prize" – תחרות למציאת הרעיונות החדשניים ביותר בתחומי התקשורת והמחשוב, כאשר הרעיון הזוכה יתוגמל ב-100 אלף דולר, ובחוזה לפיתוח הרעיון ב-Bell Labs תוך שיתוף פעולה עם מדענים ידועי-שם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
מגיעים לישראל (אילוסטרציה)
צילום: Shutterstock
מומלצים