שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כך עיצבו סטודנטים את אולפן ynet

  סטודנטים מביה"ס לעיצוב במסלול האקדמי במכללה למנהל עיצבו סטים לאולפני תוכניות הקונספט האחרונות של ynet. דיקן בית הספר כרמלה יעקובי וולק: "הסטודנטים אשר משתתפים בפרויקט רוכשים ניסיון חשוב בעיצוב בעולם האמיתי ומסיימים את לימודיהם עם תואר לצד התמחות בשטח"

  מה קורה כאשר סטודנטים לעיצוב פנים מגיעים לאולפני ynet על מנת לשתף פעולה? נולדים עיצובים מקוריים המאתגרים את העולם ההולך ומתפתח של וידאו אינטרנטי. אם היה נדמה שסטודנטים שלומדים עיצוב פנים מתמחים בעיצוב דירות או בניינים, כעת נמתחת היריעה לתחומי עיסוק ועניין נוספים, אשר בהם נוגע תחום העיצוב.

   

  עיצוב שתי תוכניות קונספט עבור אולפן ynet הוא חלק מהמגמה של אקדמיה שמובילה פרקטיקה. המגמה הזו באה לידי ביטוי במסגרת ביה"ס לעיצוב של המסלול האקדמי המכללה למנהל. "בתוך מטריית תחום עיצוב הפנים ישנו תחום חדש ששמו: עיצוב לשידור - Broadcast Design. אנחנו היחידים בארץ שמציעים ללמוד את התחום כהתמחות ומפתחים אותו משלב העיצוב הגרפי (עיצוב עטיפה), דרך עיצוב הקונספט, חללים ומיתוג ובכך פותחים אפשרויות תעסוקה נוספות למעצבי הפנים", מסבירה הדיקן כרמלה יעקובי-וולק.

   

  היא מוסיפה: "מדובר בארט דיירקטורינג סט דיזיין - תחום מאוד מתפתח, שעוסק בעטיפת ערוצים אשר יוצרת זהות לתוכנית המשודרת. בעבר זה היה תחום שלמדו אותו דרך הפרקטיקה. היום זו התמחות לכל דבר. המטרה היא ליצור תקשורת חזותית במרחב – מעיצוב האולפן ועד הלוגו והעטיפה של הערוץ. בעולם קיים התחום משנות השישים ובארץ עוסקים בעיצוב סטים של פרסומות משנות התשעים. היום כולם מבינים שהמעצב נמצא גם בצוות ההיגוי, גם חלק מהפורמטים, מיצירת לוק אנד פיל. האסטרטגיה העיצובית חשובה בדיוק כמו התוכן".

   

  סט התוכנית TMI שעיצבו סטודנטים מהמכללה למנהל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  סט התוכנית TMI שעיצבו סטודנטים מהמכללה למנהל(צילום: ירון ברנר)

   

  במסגרת הפרויקט של המכללה למנהל ו-ynet התחלקו תלמידי החוג לעיצוב פנים לשתי קבוצות. בראש שתי הקבוצות עמדו הסטודנטיות הילה דדון, ליהי סטרוגו ועדי זקן שתפקדו כראשי צוות. כל קבוצה תכננה, עיצבה ולבסוף הקימה בפועל סט לתוכנית אירוח. במסגרת הפרויקט עלו לשידור סדרת האוכל "שולחן משפחתי” שמטרתה להחזיר את ארוחת הערב לשולחן המשפחתי" ו-TMI תכנית אירוח שעוסקת בסקס ויחסים.

   

  "הפרויקט מדגים את פועלה של "קליניקת המעצבים" מיסודה של ביה"ס לעיצוב הפועלת כמשרד לתכנון ועיצוב לכל דבר", אומרת יעקובי-וולק. "הקליניקה יוזמת שיתופי פעולה עם חברות מהתעשייה ומאפשרת לסטודנטים להתנסות בפרויקטים אמיתיים, מעשירי רזומה, משלב הקונספט עד לשלב הביצוע בפועל. היום כשלומדים עיצוב פנים לא לומדים רק את עיצוב החלל האדריכלי, אלא מתייחסים לעיצוב כדיסיפלינה לייצג נושאים ותחומים משיקים".

   

  ניסיון לעולם האמיתי

  עיצוב סט התוכניות ב-ynet מדגים הלכה למעשה את הרעיון שמוביל את ביה"ס לעיצוב במכללה למנהל - מתן התנסויות בתוך ולצד תוכנית הלימודים, כחלק בלתי נפרד ממנה. ההתנסות ב-ynet אפשרה לסטודנטים לבטא ידע שנרכש בתוך תכנית הלימודים בפרויקט המיישם את הפרקטיקה של התחום. התוצאה היא שהסטודנטים יוצאים מהאקדמיה עם ניסיון מקצועי עשיר ביותר.

   

  "ככלל, אני חושבת שהאקדמיה צריכה להיות יותר אחראית מבחינת התכנים שנלמדים במסגרת התארים ולהעניק לסטודנטים תוכנית עשירה בהתנסות מקצועית

  ברמה הגבוהה ביותר", מסבירה יעקובי-וולק. "עם סיום לימודיהם, הם יהיו בעלי תואר ראשון ובעלי ניסיון מקצועי משמעותי, שנרכש במקומות אמיתיים ולא רק תיק עבודות שמבוסס על רעיונות בלבד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  המכללה למנהל: לומדים לעצב גם סטים
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים