שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: נשלחו בוואטסאפ להכות ערבי
  סרטון שתיעד הכאת עובד ערבי בשכונת מאה שערים בירושלים הוביל לכתב אישום נגד תושב ירושלים שפתח דף פייסבוק בשם "יהודים נגד התבוללות". בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד שלושה נערים שנענו לקריאה לתקוף ערבים. המותקף: "36 שנה אני עובד בשכונה, אף פעם לא קרה לי דבר כזה"

  "אז מי שאכפת לו מבנות ישראל שיעשה עבודה טובה ונקייה. הבחור קוראים לו אדם מאבו גוש וזה המספר שלו 052000000 בתודה. נלחמים נגד התבוללות". כך כתב חיים גמליאל, צעיר מירושלים, בדף פייסבוק שהפעיל תחת זהות בדויה וקרא לתקיפת ערבים. השבוע הוגש לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד גמליאל ושלושה נערים בגין ביצוע פשע ממניע גזעני ותקיפה.

   

  עדכונים נוספים - בפייסבוק שלנו

   

  תיעוד: נשלחו בוואטסאפ להכות ערבי    (דוברות משטרת ירושלים )

  תיעוד: נשלחו בוואטסאפ להכות ערבי    (דוברות משטרת ירושלים )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גמליאל, בן 24, ניהל בחודשים האחרונים בזהות בדויה כמה קבוצות וואטסאפ ודף פייסבוק תחת הכותרת "יהודים נגד התבוללות". החברים בקבוצות התבקשו לאתר אירועים שהוגדרו "התבוללות והצלת בנות יהודיות" ולדווח עליהם. בדף הפייסבוק שאותו ניהל גמליאל תחת השם הבדוי "יוסי כהן", הוא כתב דברי הסתה וביקש לפגוע בערבים. 

   

  "אנחנו קבוצה מאוד ימנית של כמה חברים ששונאים את העובדה שערבים צדים בנות יהודיות", כתב גמליאל תחת השם הבדוי. "אז פתחנו שם משתמש בפייסבוק עם שם של בחורה יהודייה ישראלית עם תמונה של בחורה מאוד יפה ומושכת ואכן היא מושכת המון המון ערבים, היא מושכת. קובעים איתם במקום כלשהו, המחבלים האלה מגיעים וחוץ ממכות הם לא מקבלים שום דבר".

  גמליאל הזדהה בשם "יוסי כהן" ()
  גמליאל הזדהה בשם "יוסי כהן"

  חוקרי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ירושלים עצרו את גמליאל לאחר שבחור ערבי הוכה בינואר השנה על ידי שלושה נערים. בכתב האישום שהוגש נגד גמליאל נטען כי הוא הגיע יחד עם אדם נוסף לחנות שבה עבד הערבי וביקש מבעל החנות לברר מדוע העובד שלו משוחח עם נשים. כשבעל החנות ביקש מהשניים לעזוב את המקום, הם צילמו את החנות וציינו כי התמונות הועלו לרשת ואמרו לבעל החנות ולעובד הערבי: "אתם תשמעו מאיתנו".

   

  בחקירה עלה כי שלושת הנערים היהודים, בני 17-16, נענו להודעה שהופצה על ידי גמליאל והיכו את הערבי שעובד בחנות תיקים בשכונת מאה שערים, ושאותו צילם גמליאל. השלושה זיהו את העובד, היכו אותו נמרצות ונמלטו מהמקום. צילומי האבטחה מהמקום תיעדו את התקיפה ובעזרת הצילומים הגיעו החוקרים אל הנערים.

   

  בחקירתם הודו הנערים בתקיפה שיוחסה להם וטענו כי עשו זאת מכיוון ש"מוכר התיקים הוא ערבי" ומכיוון שנשלחו למקום באמצעות קבוצת הוואטסאפ שפתח גמליאל.

   

  "כואב לי בגוף ובלב"

  הגבר שהותקף סיפר היום ל-ynet בעקבות המקרה כי "36 שנה אני כאן בשכונה והשכונה עשתה לי בושות. זו פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה, אף פעם לא תקפו אותי או קיללו אותי. כמה ימים לפני שהם הרביצו לי,

   הם באו לחנות ואמרו לי לא לדבר עם לקוחות. אמרתי להם שאני עובד כאן ושאני חייב, ואז הם באו בפעם השנייה".

   

  על התקיפה עצמה סיפר הקורבן כי "הם באו מאחורי הגב שלי ונתנו לי מכה גדולה בגב. הסתובבתי להסתכלמי זה וניסיתי להציל את עצמי. שלושה התנפלו עליי והרביצו לי בתוך החנות. ניסיתי לברוח מהם, רציתי לקום מהרצפה אבל לא יכולתי. אנשים הסתכלו עליהם מבחוץ ואף אחד לא הציל אותי. עד עכשיו כואב לי בגוף ובלב כשאנשים עוברים לידי ומצביעים עליי".

   

  המותקף אמר עוד כי הוא "לא יודע מה יש לעשות ככה לאדם מבוגר, מה ההבדל בין אדם יהודי לערבי. אסור לעשות את זה. אני מקווה שהם ייענשו ושאחרים ילמדו לא לעשות דברים כאלה. עשו לי נזק גדול. אני סבא לנכדים ונערים כאלה באים להרביץ לי, זה לא קל. כל החיים שלי אזכור את זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים