שתף קטע נבחר

eBay: נגנב מידע, החליפו סיסמאות

ענקית המכירות ברשת מדווחת כי בפריצה בחודש מרס השנה נגנבו שמות, סיסמאות מוצפנות, כתובות דוא"ל, תאריכי לידה, כתובת פיזית וטלפונים. ההמלצה החד משמעית: להחליף את הסיסמה

ענקית המסחר eBay שלה עשרות מיליוני גולשים מוסרת כי מאגר הנתונים שלה נפרץ בין סוף פברואר לתחילת מרס. בפריצה נגנב מידע שאינו פיננסי שכולל שמות, סיסמאות מוצפנות, כתובות דוא"ל, תאריכי לידה, כתובת פיזית וטלפונים. ההמלצה החד משמעית: להחליף את הסיסמה. לפי האתר, אין ראיות כך שנגנב מידע פיננסי כמו מספרי כרטיסי אשראי, ואין ראיות לכך שנעשו פעולות רכישה בלתי מורשות.

 

"מאוחר יותר היום נבקש מלקוחות איביי לשנות את הסיסמה", כך הודעת החברה, "עקב מתקפת סייבר שפגעה בבסיס נתונים שהכיל סיסמאות מוצפנות" עוד נכתב בהודעת החברה כי "לפי חקירה מעמיקה אין ראיות לכך שנגנב או ניזוק מידע פיננסי של לקוחות פייאפל. המידע של לקוחות פייפאל נשמר בנפרד ושרתי פייפאל לא משתפים מידע עם מוכרים וקונים". פייפאל היא חברת בת של איביי והסליקה של התשלומים נעשית דרכה. בנוסף על ההוראה לשנות סיסמה, ההמלצה של איביי היא למי שנוהג להשתמש בססמאות זהות לאתרים שונים להחליף גם בהם. על פי החברה ב-24 השעות תישלח לכל הגולשים הודעה ישירה עם פרטים נוספים.

 

שימו לב: בדרך כלל לאחר אירועי פריצה גלובליים, נוכלים נוהגים לשלוח דוא"ל בו הם מתחזים לשירות כדי לדוג מכם פרטים מזהים. ודאו שאינכם מקליקים על לינקים חשודים, שאינם לאתר השירות או פותחים הודעות מייל חשודות. בכל מקרה, מומלץ להכנס באופן יזום לאתר ולא להקליק על קישורים כדי לשנות את הסיסמה.  
 

 (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
(צילום: איי פי)

 

באיביי אומרים כי הפורצים השיגו הרשאות של עובדים בחברה, אך לא ברור כיצד הגיעו למידע הזה, ומדוע אין עליו שכבה נוספת של הגנה. בעזרת מידע זה הגיעו הפורצים לרשת הפנימית של איביי. החברה לא מוסרת מה היקף המידע שנפרץ, אך הודיעה שהחקירה בעיצומה. במילים אחרות – ככל הנראה עדיין לא ידוע מי עשה את זה, ולכל הפחות הוא עדיין לא נתפס.

 

לשירותי איביי ופייפאל מאות מיליוני משתמשים. הם נחשבים הבטוחים בעולם בתחום המסחר האלקטרוני. תקלה של דליפה עלולה לגרום לנזק רציני לאמון הצרכנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים