שתף קטע נבחר

משחקי השבוע: Watchdogs ומריו

מאי הכניס אותנו לקיץ בנוחות עם שפע של משחקים טובים, וסוף החודש נראה בדרך הנכונה להמשיך במגמה הזו עם Watch Dogs, משחק העולם-פתוח/פריצה של יוביסופט, מריו קרט חדש, משחק אימה מעניין מנקודת מבט הולכת בקושי ועוד שנים-עשר משחקים

הגדולים והבולטים

Watch Dogs

למחשב,PS3, 360, PS4 ו-XOne ב-27 במאי (גרסת Wii-U בסוף השנה)

  

אולי המשחק הגדול ביותר תקציבית בהיסטוריה של יוביסופט, בעלות שמתקרבת ל-100 מיליון דולר, Watch Dogs משלב בין נוסחת הפעולה-נהיגה בעולם פתוח של GTA, חלקים מהפארקור של סדרת אססינס קריד שמפותחת באותו אולפן, ושיקגו של העתיד הקרוב, בה פחדי "האח הגדול" התממשו דרך רשת מחשבים עירונית שמחוברת לכל מכשיר ורואה כל מה שמתרחש בעיר.

  

 

 

איידן פירס הוא האקר ידוע לשמצה שרואה משהו שהוא לא אמור לראות ומשפחתו מחוסלת על ידי הממסד המושחת בניסיון כושל להשתיק אותו. מצוייד בתשוקת נקמה, כושר גופני גבוה, אלה, אקדח וסמרטפון שמאפשר לו לפרוץ לכל מכשיר אלקטרוני וכל חלק של תשתית הבקרה ופיקוח של העיר, פירס יוצא לגבות את המחיר האולטימטיבי מאויביו.

 

החידוש המשמעותי של Watch Dogs צפוי להיות היכולת לשלוט מרחוק ביותר ממאה סוגי מכשירים, ממצלמות רשת ועד רמזורים, מכספומטים ועד הטלפונים של אלפי אזרחי העיר הנעים סביבו.

  

Mario Kart 8

ל-Wii-U ב-30 במאי

  

המשחק המרכזי השמיני בסדרת הקרטינג של נינטנדו, אם כל סדרות הקרטינג, ואחד המשחקים החשובים שיצאו ל-Wii-U הקיץ. מאריו קרט 8 מוסיף כוחות וסוגי מסלולים לנוסחה, ואת היכולת בסוגי מסלול מסויימים לנהוג על הקירות והתקרה. כמו כן כולל תמיכה מעמיקה יותר במולטיפלייר מקוון מבעבר ואפשרות לשדר מירוצים ביו-טיוב.

 

ביקורות מצויינות התפרסמו כבר באמצע החודש, עם ממוצע 89 לאחר 55 מהן.

 

 

  

Among The Sleep

למחשב ב-29 במאי

  

משחק אימה-מסתורין שנחווה דרך עיניו, גופו וחלקית גם תפיסתו של עולל בן שנתיים. הגיבור מתעורר בלילה מקולות בלתי מוכרים, יורד מעריסתו ויוצא לחקור עולם שהדמיון שלו מרחיב לאין שיעור.  

 

 

Slender: The Arrival

ל-360 ול-PS3 ב-28 במאי

 

ההמשך המסחרי לתופעת האימה החינמית Slender יצא למחשב בשנה שעברה וזכה לציונים מעורבים - לרוב תשבוחות על האווירה וביקורת על אורכו הקצר (שעתיים-שלוש) ומכניקות המשחק הפשטניות. גרסאות הקונסולה יוסיפו למשחק שני שלבי פלשבאק ששחקנים יחוו דרך עיני קורבנותיו של סלנדרמן, המפלצת העל-טבעית שבמרכז הסדרה, ושני השלבים הללו יתווספו לאחר מכן בחינם לגרסת ה-Steam של המשחק.

 

 

 

Final Fantasy III

למחשב ב-27 במאי

 

חידוש למשחק התפקידים השלישי והעתיק בסדרת התפקידים היפנית הידועה. בעוד FF3 יצא במקור ב-1990, גרסת המחשב, כמו גרסאות הסמרטפון וה-Ouya לפניה, מבוססת על גרסת החידוש שלו שיצאה ל-DS ב-2006.

 

 

  

עוד משחקים מעניינים

The Stomping Land (גישה מוקדמת)

למחשב ב-31 במאי

 

משחק של הישרדות ולחימה בעולם קדמוני, בו בני אדם ודינוזאורים חיים במקביל. כולל עולם פתוח, אפשרות לצוד דינוזאורים ולאלף אותם כבהמות רכיבה ולחימה, הקמת שבטים, קרפטינג, וניתן למשחק במולטיפלייר או כשחקן יחיד.

 

גרסת הגישה המוקדמת כוללת רק 6 סוגי דינוזאורים עם AI בסיסי; למשחק הסופי, שצפוי רק בסוף 2015, מתוכננים 15 סוגים עם דפוסי התנהגות מורכבים יותר.

 

 

 

A Story about my Uncle

למחשב ב-28 במאי

  

הפארקור מגוף ראשון של Mirror's Edge מחוויר מול התנועה ב"סיפור על הדוד שלי", משחק בו הגיבור יוצא לחפש אחר דודו הממציא שנעלם בעולמות מוזרים, ומשתמש בטכנולוגיה המשפחתית כדי לקפוץ לגובה ומרחק של עשרות מטרים ולרחף דרך השמים בעזרת חבלי אנרגיה. 

 

 

Ibb & Obb

למחשב ב-26 במאי

 

משחק פלטפורמה-חידות שיתופי לשני שחקנים, השולטים בשתי דמויות עגלגלות שחוקרות שלבים משני צידיו המנוגדים של כוח המשיכה. הסבה למחשב של משחק עצמאי שיצא ל-PS3 בשנה שעברה וזכה לציונים גבוהים (ממוצע 78). תומך במשחק שיתופי מקומי או דרך הרשת. 

 

 

Monochroma

למחשב ב-28 במאי

 

הרפתקת פלטפורמה מבוססת חידות פיזיקה ואווירה, המוצגת בשחור-לבן עם פרטים מודגשים באדום. גיבורי הסיפור הם שני אחים שנעים דרך נופים מלנכוליים ומגינים זה על זה לאחר שחשפו בטעות קנוניה ומצאו את עצמם נמלטים על נפשם.

 

 

 

Anomaly: Defenders

למחשב ב-29 במאי

 

משחק ספין-אוף לסדרת ה-"Tower Defence ההפוך" הופכת אותה בחזרה. איפה שבשני המשחקים הקודמים שלטנו בשיירות אנושיות שמפלסות את דרכן ללב ערי כדור הארץ שנכבשו על ידי חוצנים, ב-Defenders מגלמים את החוצנים שעתה צריכים להגן על כוכב הבית שלהם מפלישת האדם, וממקמים ומנהלים מגדלי הגנה בסגנון ה-TD הנפוץ.  

 

 

Ittle Dew

ל-Wii-U ב-29 במאי

  

משחק עצמאי מוצלח, הרפתקת-פעולה דמויית זלדה, שיצא למחשב לפני שנה ומגיע ל-Wii-U כבלעדי קונסולות. הומור וחידות מצויינות מפצים על הסיפור המינימליסטי.

 

 

 

Where is My Heart?

למחשב ב-29 במאי

 

הסבה למחשב של משחק פלטפורמה-חידות שהצליח ב-PSN בצאתו ב-2011, Where is My Heart הוא משחק עצמאי מדנמרק שמספר על שלוש רוחות יער שמחפשות את ביתן, עץ עתיק שלפתע נעקר ממקומו ועף מהם.

 

מלבד הצורך של הגיבורים לשתף פעולה, מאחר ולכל רוח יש יכולת מיוחדת חיונית אחרת, מסך המשחק, בהתאם להתקדמות הנראטיב החושפת סדקים בחייהן המשותפים של הרוחות, מתפצל לחלקים נפרדים שניתן לסובב אותם כדי לשנות את מבנה העולם.

  

 

   

Pandora: First Contact

למחשב ב-30 במאי

 

משחק אסטרטגיה בתורות שזמין באתר המפיצים מאז סוף 2013, מגיע השבוע ל-Steam, וזכה בעת צאתו לביקורות מעורבות (ממוצע 67). Pandora מבוסס באופן מוצהר על קלאסיקת האסטרטגיה אלפא סנטאורי, ושולח את השחקן ליישב ולכבוש כוכב דמוי ארץ בשם פנדורה לאחר הרס כדור הארץ. בנוסף להתמודדות עם יצורים עוינים בצורת חרקי ענק ופטריות רעילות, ולתחרות מול חברות מתיישבים אחרות, מפקדים יצטרכו להתמודד עם שובו לכוכב בשלב מאוחר יותר של המין התבוני המקורי שהותיר אחריו חורבות מתקדמות טכנולוגית.

 

 

 

The Fall

למחשב ב-30 במאי

  

שילוב הרפתקה ופעולה ממבט צד שמומן בקיקסטסטר. בקרת הבינה המלאכותית של חליפת קרב עתידנית מתעוררת לחיים לאחר שהלוחם העוטה אותה נכנס למצב של תרדמת. עתה היא צריכה לחקור את העולם שבו היא מוצאת את עצמה, ללמוד ולשרוד בעבורה ובעבור האדם שבתוכה.

 

 

 

HTR+ Slot Car Simulation

למחשב ב-30 במאי

  

כנראה משחק מירוצי מכוניות צעצוע על מסלול מחורץ (כמו Scalextric) המשוכלל ביותר גרפית בהיסטוריה. כולל עשרים מסלולים מוכנים ועוד עורך מסלולים שמאפשר יצירה ושיתוף של אינסוף מסלולים.

  

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים