שתף קטע נבחר

איציק תתמודד לנשיאות: "הגיע זמן נשיאה"

יושבת ראש הכנסת לשעבר: "מאמינה שחברי הכנסת יעבירו מסר חד וברור שבישראל של שנת 2014 גם תפקיד נשיא המדינה פתוח בפני נשים"

אתמול הצליחה יושבת ראש הכנסת לשעבר דליה איציק לגייס את עשר החתימות של חברי הכנסת הדרושות כדי להתמודד לנשיאות. הבוקר (יום ב') היא כבר פתחה את הקמפיין. "אני מתמודדת, הגיע זמן נשיאה", אמרה.

 

איציק, שערכה באחרונה לא מעט פגישות עם חברי כנסת וביקשה לעבוד על החזית הנשית בכנסת, אמרה: "אחרי 66 שנים ותשעה נשיאים, הגיע הזמן לנשיאה אישה. אני מעמידה את עצמי לבחירה מתוך כבוד ואמונה מלאה כי אעשה תפקיד רם זה באופן שיביא לעם ישראל גאווה".

 

מלבד איציק גייסו את החתימות גם חברי הכנסת בנימין בן אליעזר, ראובן ריבלין ומאיר שטרית. במהלך היום צפוי להשלים את ההחתמה על טופס המועמדות גם זוכה פרס נובל לכימיה דן שכטמן.

 

"כל שעשיתי במהלך חיי, החל מהימים שבהם הייתי מורה בירושלים, דרך תפקידים בכנסת, בממשלה ובקבינט ועד לתפקיד יו"ר הכנסת והנשיאה בפועל - הכשירו אותי לתפקיד", אמרה. "אם אבחר, אהיה נשיאה נגישה, עם מטרה לאחד את העם ולשים דגש על חינוך, הקטנת פערים ושוויון הזדמנויות - נושאים שבהם פעלתי לאורך כל השליחות הציבורית שלי. אני מאמינה שחברי הכנסת יעבירו מסר חד וברור שבישראל של 2014 גם תפקיד נשיא המדינה פתוח בפני נשים ויתנו בי את האמון".

 

בקדנציה הקודמת כיהנה איציק כחברת כנסת מטעם סיעת קדימה. היא פרשה מהחיים הפוליטיים לפני הבחירות האחרונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
המועמדת לנשיאות דליה איציק
צילום: EPA
מומלצים