שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד בלעדי: כך נעצר אלון חסן החשוד בקבלת שוחד
  בית משפט השלום בפתח-תקווה האריך בשבעה ימים את מעצרו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, החשוד גם בעבירות של מרמה והפרת אמונים, איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה וסחיטה באיומים. פרקליטו טוען שמדובר במעצר פוליטי

  אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, הוא אחד מ-15 החשודים שנעצרו הבוקר . בית משפט השלום בפתח-תקווה האריך את מעצרו של חסן בשבעה ימים. הוא חשוד בעבירות של מרמה והפרת אמונים, איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, סחיטה באיומים, איסור עשיית פעולה ברכוש אסור ובקבלת שוחד. גם דוד חסן, בן דודו של אלון חסן, נעצר.

   

  סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו 

   

  אלון חסן נעצר, הבוקר    (צילום: בראל אפרים)

  אלון חסן נעצר, הבוקר    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סנגורו של אלון חסן מגיב    (צילום: יוגב אטיאס)

  סנגורו של אלון חסן מגיב    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  סנגורו של אלון חסן, עו"ד בני כץ, טען כי מדובר בחקירה פוליטית אותה מכוון אדם בכיר. יחד עם חסן הובאו להארכת המעצר שישה חשודים נוספים. ההסתדרות הודיעה כי סמכויותיו של חסן הועברו לידיו של מזכיר הוועד אבינועם שושן עד לבירור העניין.

   

  בנוסף, בית המשפט האריך בשבעה ימים את מעצרו של דוד חסן שעובד בחברת דנה שמספקת שירותים לנמל. הוא חשוד בעבירות של סחיטה באיומים, איסור הלבנת הון ומתן שוחד לעובדי הנמל. כמו כן, הוארך בשבעה ימים גם מעצרו של סמנכ"ל חברה שסיפקה שירותים לנמל החשוד במתן שוחד, סחיטה באיומים, סיוע בקבלת דבר במרמה ועוד. בית המשפט התיר לפרסם את שמו, אך עיכב את ההחלטה כדי לאפשר לו לערער על ההחלטה. השניים הכחישו את המיוחס להם. .

   

  בית המשפט האריך בארבעה ימים את מעצרם של מנכ"ל נמל אשדוד לשעבר שוקי סגיס ועובד בכיר נוסף בנמל. בתום ימי המעצר הם ישוחררו למעצר בית למשך חמישה ימים בתנאים מגבילים. סגיס חשוד כי קידם פעילויות במסגרת תפקידו בתוך הנמל בתמורה לשוחד. בנוסף, הוא חשוד גם בעבירות מרמה והפרת אמונים. העובד הבכיר חשוד בקבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים לאחר שקיבל שוחד מחברות שונות וקידם פעילויות שלהן בנמל.

   

  כמו כן, בית המשפט האריך בשבעה ימים את מעצרו של חשוד נוסף שמשמש בעלים ומנכ"ל של חברה. הוא חשוד בעבירות של מתן שוחד, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה ובהלבנת הון. בין היתר, הוא חשוד כי נתן שוחד לאלון חסן ולחשודים נוספים בתמורה לקבלת עבודות בנמל. סנגורו, עו"ד ירום הלוי, טען בדיון כי לא ייתכן שמרשו עצור ואילו חשודים שקיבלו שוחד חלקם משוחררים. בית המשפט התיר לפרסם את שמו של החשוד, אך סנגורו ביקש לעכב את הפרסום למטרת הגשת ערעור.

   

  בית משפט השלום האריך בשבעה ימים גם את מעצרו של סמנכ"ל חברה שסיפקה שירותים לנמל החשוד במתן שוחד, סחיטה באיומים, סיוע בקבלת דבר במרמה ועוד. בית המשפט התיר לפרסם את שמו, אך עיכב את ההחלטה כדי לאפשר לו לערער על ההחלטה. כמו כן, הוארך ביממה אחת מעצרו של חשוד במכירת ציוד לנמל תחת שם של חברה אחרת. לחשוד מיוחסות עבירות של קבלת דבר במרמה וקשירת קשר לביצוע פשע. לבקשתו הוציא בית המשפט צו איסור פרסום על שמו למשך שבוע.

   

  הפרשה החדשה התפוצצה הבוקר כשהמשטרה עצרה 15 בני אדם, בהם עובדים בעבר ובהווה ובכירים מאוד בנמל אשדוד. על פי החשד, יצרו גורמים בנמל מנגנון לקידום ענייניהן של חברות פרטיות בשליטת מקורבים, ומנגנון זה תועל לספק רווח בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מהחברות. העצורים חשודים בשוחד, מרמה, הפרת אמונים, סחיטה באיומים ועבירות נוספות.

   

  בין היתר, נטען, הפעילו העובדים לחץ שנועד להבטיח את שכירת החברות המקורבות. הם עשו זאת גם כאשר היה בכך כדי לפגוע בהכנסות הנמל - ובקופה הציבורית. "במהלך השנה זיהינו פעילות של הלבנת הון והעברות כספיות חריגות - גם למדינות אחרות - שקשורות לנמל", אמר ראש אגף חקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי. "להערכתנו יש גם מקרי שוחד בנמל. אנחנו על קרקע די מוצקה. יש לנו די ראיות לביצוע המעצרים".

   

  החרמת כלי רכב (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  החרמת כלי רכב(צילום: בראל אפרים)

  עו"ד ירום הלוי, ארכיון (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  עו"ד ירום הלוי, ארכיון(צילום: הרצל יוסף)

  הפרשה השפיעה גם על המסחר בבורסה, שם בשעה 11:24 הוציאה הבורסה הודעה לפיה הוחלט על הפסקת מסחר במניית חברת שמן משאבי נפט וגז בע"מ. בעלי החברה הם בין היתר איש העסקים ג'קי בן זקן, המשמש גם כבעלים של קבוצת הכדורגל של מ.ס. אשדוד, והמיליארדר אברהם נניקשווילי.

   

  בהודעת הבורסה נאמר תחלה: "מחברת שמן נמסר כי בכוונתה לפרסם דיווח בתגובה לפרסומים בקשר עם החברה. בעקבות זאת הופסק המסחר במניות החברה". כשלוש שעות לאחר מכן פרסמה החברה הודעה וחשפה את הקשר בין הפסקת המסחר לפרשת השחיתות בנמל אשדוד: "למיטב ידיעת החברה, חלק מבעלי השליטה בחברה עוכבו לחקירה על ידי המשטרה במסגרת חקירה שהיא מנהלת לגבי התקשרויות בנמל אשדוד".

   

  חברת שמן הודיעה כי "למיטב ידיעת החברה, בין היתר נבדקת התקשרות של החברה לקבלת שירותים מצד ג' לשכירת שטח אחסון ורציף ושירותים נלווים לצורך ביצוע קידוח 'ים 3'. למיטב ידיעת החברה, החברה או מי מנושאי המשרה בה לא נחקרו באזהרה במסגרת חקירה זו".

   

  ועד עובדי נמל אשדוד מסר בתגובה למעצרים: "עובדי נמל אשדוד שמעו הבוקר בתדהמה את הודעת המשטרה. הציבור בישראל נחשף בשנים האחרונות למסע רדיפה והסתה אישי, שמתנהל נגד עובדי הנמל, על רקע הכוונה להקים נמלים חדשים, בלתי נחוצים ושיהיו בכייה לדורות. עובדי הנמל בוטחים במשטרה שתעשה עבודתה נאמנה ומצפים שהעובדים שנעצרו ישוחררו במהרה וישובו לעבודתם, נקיים מכל אשמה".

   

  מנגד, עובדים בנמל קראו למשטרה "לעשות סדר" במתחם והביעו תקווה לניקיון אורוותיו. "אני לא מופתע מהמעצרים", אמר אחד מהם ל-ynet. "כולם ידעו שזה עניין של זמן עד שהמשטרה תנקוט צעד שכזה. גם החשדות ידועים לכולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בראל אפרים
  אלון חסן בזמן מעצרו, הבוקר
  צילום: בראל אפרים
  צילום: אבי רוקח
  נמל אשדוד
  צילום: אבי רוקח
  מומלצים