שתף קטע נבחר

לגיטימציה לפיוס: אבו מאזן נזכר במהפך 77'

לקראת ההכרזה על הרכב ממשלת האחדות הפלסטינית נפגש אבו מאזן עם ישראלים מארגוני השלום, ואותת כי לממשלה החדשה לא יהיה כל חלק בתהליך השלום עם ישראל: "גם אצלנו הבחירות חופשיות, ומי שינצח, ינצח"

מכין את הקרקע לשינויים הפנים-פלסטיניים: הנשיא הפלסטיני אבו מאזן נפגש בצהריים (יום ד') במוקטעה ברמאללה עם כ-200 ישראלים החברים בארגוני השלום. המפגש נערך על רקע ההכרזה הצפויה בימים הקרובים על הרכב ממשלת האחדות של פתח וחמאס. במסגרת המפגש ביקש אבו מאזן ככל הנראה לאותת כי לממשלה החדשה לא יהיה כל חלק בתהליך השלום עם ישראל ובעניינים המדיניים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו  

 

"אנחנו פועלים להשגת פיוס בין הגדה לבין עזה. יש שתי דרכים לעשות זאת: הקמת ממשלה של טכנוקרטים שאין לה קשר לפתח ולחמאס. קיימנו דיונים על שמות החברים בה וכל מי שהיה לו קשר כלשהו עם פתח או חמאס נותר בחוץ. הממשלה הזאת תוכרז כבר בימים הקרובים, והדרך השנייה היא בחירות", אמר הנשיא הפלסטיני.

 

אבו מאזן הסביר כי הבחירות ברשות הפלסטינית יהיו דמוקרטיות בדומה לבחירות בישראל. הוא הביא כדוגמה את המהפך השלטוני בישראל ב-1977 ואמר כי עד אז שלט מפא"י ומאז הימין שולט בישראל. הוא הסביר כי הפלסטינים קיבלו כל שלטון שזכה בבחירות בישראל ואמר כי גם אצל הפלסטינים יהיו בחירות חופשיות ומי שינצח, ינצח.

 

יו"ר הרשות הדגיש במהלך המפגש כי אין לפלסטינים ולישראלים דרך אחרת מלבד הגעה להסכם שלום באמצעות משא ומתן. הוא הדגיש את החשיבות של המפגשים שלו עם גורמים ישראלים ואמר: "אנחנו שכנים אך אנו לא מכירים זה את זה, ולכן חשוב להמשיך בפגישות הללו".

 

הוא התייחס בפני הפורום שוב לנושא השואה וחזר ואמר כי היא הפשע הנורא ביותר בהיסטוריה המודרנית. הוא הבהיר לנוכחים כי ההנהגה הפלסטינית אינה נגד היהדות.

 

"ידי הפלסטינים מושטות למו"מ" 

אבו מאזן אמר כי פתח ימשיך בפיוס עם חמאס אך למרות זאת ידי ההנהגה הפלסטינית מושטות למשא ומתן מול ישראל. בהתייחסו ליוזמת ז'נבה ולהסכם המוצע של היוזמה אמר אבו מאזן כי

 הפלסטינים יהיו מוכנים לקבל כל הסכם אשר ישרת את האינטרסים של שני הצדדים.

 

במהלך הטקס העניק אבו מאזן תעודת הוקרה לבני משפחתו של רון פונדק שנפטר בחודש שעבר ממחלת הסרטן.

 

מחזיק תיק הפיוס בתנועת פתח עזאם אל-אחמד אמר אתמול כי ממשלת האחדות תוכרז כבר ביום חמישי על ידי אבו מאזן באופן אישי. ארגון חמאס מצדו הודיע אתמול כי אין לו התנגדות לכך שראש הממשלה הפלסטינית ראמי חמדאללה ימשיך לכהן בתפקידו גם בעת קיומה של ממשלת האחדות הפלסטינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים