שתף קטע נבחר

חייל מיחידת תקשורת ירה בביתוניא והושעה

בחקירת התקרית שבה נהרגו שני פלסטינים עלה כי לוחם שמסונף ליחידת תקשורת ירה כדורי גומי, על אף שלא היה אמור להשתתף בפיזור ההפגנה. הוא לא ירה בפלסטינים שנהרגו

התפתחות בחקירת התקרית בביתוניא שבה נהרגו שני פלסטינים : לוחם צה"ל שמסונף ליחידת תקשורת, שסופח לכוח מג"ב שניסה לפזר את המפגינים בתקרית לפני כשבוע וחצי, הושעה מתפקידו ומבצע בימים אלו עבודות רס"ר. הוא הושעה לאחר שתחקיר האירוע ביום הנכבה העלה כי ירה שני כדורי גומי לעבר קיר של מבנה במטרה להבריח את מפרי הסדר בתקרית. החייל ביקש ממפקד הכוח של מג"ב את נשקו המכיל התקן מיוחד לירי כדורי גומי, לאחר שעות שבהן ביצע משימה שאינה נחשבת למבצעית.

 

מפקד הכוח של מג"ב נתן לו את הנשק ולאחר שירה את שני הכדורים החזיר לו את הרובה. בצבא הדגישו כי הסיבה להשעיה נובעת מכך שהחייל לא היה אמור להשתתף בפיזור ההפגנה ולא לירות את כדורי הגומי, כמו שעשו באירוע חיילי מג"ב. החייל נחקר במצ"ח כמו יתר החיילים, והחקירה ניקתה אותו מכל חשד שמא ירה אש חיה לעבר מפגינים.

 

בצבא ציינו עוד כי בדיקה מול סרטוני האירוע שפורסמו ב-CNN העלתה כי החייל ירה את שני כדורי הגומי לא באותו זמן שבו נורו הפלסטינים שנהרגו התמוטטו.

 

בצבא מממשיכים להדגיש כי התחקירים שבוצעו באוגדת איו"ש ובפיקוד מרכז, וכך גם חקירת מצ"ח, העלו שאף אחד מהחיילים בשטח באותה תקרית לא ירה אש חיה - בניגוד לטענות הפלסטינים.

 

מדובר צה"ל נמסר: "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לחוות דעת של הפרקליטות הצבאית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים