שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קשה לצפייה: מטפלת היכתה חולת אלצהיימר
  מצלמה נסתרת שהתקינו בני משפחה תיעדה אזרחית מולדובה מכה קשישה באכזריות. בבית המשפט טען הסנגור שהראיה לא קבילה. הדיון עבר לעליון

  התעללות, מכות, סטירות והאכלה בכפייה: אזרחית מולדובה שטיפלה בקשישה ישראלית חולת אלצהיימר תועדה במצלמה נסתרת נוהגת בה באכזריות. נגד המטפלת הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בראשון לציון, אבל סנגורה הצליח לגרור את הדיון לבית המשפט העליון בטענה שהתיעוד אינו קביל מאחר שהוא מהווה "האזנת סתר".

   

   

  תיעוד: המטפלת מתעללת בקשישה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הנאשמת עובדת בישראל בשש השנים האחרונות והקורבן בפרשה - שאותה ליוותה בשנה וחצי האחרונות - היא המטופלת השנייה שלה. בשלב מסוים קיבל בן משפחתה של הקשישה שיחה אנונימית, כנראה ממטפלת אחרת, שסיפרה על ההתעללות.

   

  נכדיה של הקשישה התקינו מצלמת אבטחה באזור המטבח בדירתה, וזאת תיעדה אותה מכה אותה, סוטרת לה, משליכה אותה על הספה ודוחפת בכוח אוכל לפיה. המטפלת נעצרה לפני כחצי שנה
  והודתה שסטרה לקשישה פעמיים, אך ברוב החקירה העדיפה לא לשתף פעולה.

   

  לבסוף הוגש נגדה כתב אישום בגין תקיפה והתעללות בחסר ישע, אלא שסנגורה עו"ד אלון דוידוב הפתיע כשטען שלא ניתן להרשיע על סמך התיעוד המצולם, משום שהראיות הושגו בניגוד להוראות חוק למניעת האזנות סתר. לטענתו, העובדה שהנכדים התקינו את המצלמה אף שאינם צד בעניין, מהווה עבירה על חוק האזנת סתר.

   

  המחוזי קבע שהראיה קבילה, וכעת נמצאת טענת הסנגור בדיון בבית משפט העליון. אם היא תתקבל - המטפלת ככל הנראה תזוכה משום שמדובר בראיה המרכזית בתיק. "מרשתי מצרה על התנהגותה כלפי הקשישה, ואכן למראה המעשים הלב נחמץ", אמר עו"ד דוידוב. "אבל עם זאת לא ניתן להסכים לפסיקת בית המשפט המחוזי שלפיה חוק האזנת סתר לא חל על צילומי וידאו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קשה לצפייה: מטפלת היכתה חולת אלצהיימר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים