שתף קטע נבחר

נחשף הפתק שטמן האפיפיור בין אבני הכותל

"אבינו שבשמיים יתקדש שמך תבוא מלכותך יעשה רצונך כבשמיים וכן בארץ. סלח לנו אל חטאינו". בקשת הכס הקדוש מהאל

כמו מבקרים רבים שמגיעים לישראל גם האפיפיור פרנסיסקוס הטמין ביום שני פתק בין אבני הכותל המערבי. היום הפתק נחשף: "אבינו שבשמיים יתקדש שמך תבוא מלכותך יעשה רצונך כבשמיים וכן בארץ", כתב הכס הקדוש.  

הפתק של האפיפיור ()
הפתק של האפיפיור
 

בפתק, שנמסר לפרסום ל"קרן למורשת הכותל המערבי" נכתב עוד: "את לחם חוקינו תן לנו היום וסלח לנו על חטאינו כפי שסולחים אנחנו לחוטאים לנו ואל תביאנו לידי ניסיון כי חלצינו מן הרע".

הטמנת הפתק בכותל המערבי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הטמנת הפתק בכותל המערבי(צילום: AFP)

במהלך היום השני בביקורו באזור היה הכס הקדוש בהר הבית ובכותל המערבי, הניח זר על קברו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל, וביקר גם בחדר הסעודה האחרונה במתחם קבר דוד. "בדרכך לעשות שלום בינינו לבין הפלסטינים עשית שלום בין היהודים לבין הנוצרים", אמר לו נשיא המדינה שמעון פרס בפגישתם. "השלום הדתי הוא מבוא נהדר גם לשלום המדיני. הוא עניין של יצירתיות והשראה ואתה מביא איתך את שני הדברים האלה". האפיפיור השיב: "אני שמח לפגוש בך בירושלים,

עיר המשמר של המקומות הקדושים. מי ייתן ולא נתעייף מלרדוף את השלום בעקביות".

 

בביקורו בהר הבית התארח פרנסיסקוס במסגד אל-אקצה ובכיפת הזהב בליווי המופתי של ירושלים מוחמד חוסיין והנסיך הירדני ראזי, שהיה אחראי על ביקורו בירדן בסוף השבוע. הוא קרא למוסלמים, לנוצרים וליהודים לפעול יחד לצדק ושלום. "כבדו אותנו ותנו לנו לאהוב זה את זה כמו אחים ואחיות, למדו להבין את הכאב של הזולת, אל תפעלו באלימות בשם אלוהים", הצהיר.

 

עם נחיתתו יום קודם לכן בנמל התעופה, אמר האפיפיור כי לפלסטינים יש זכות למולדת ריבונית, ודירבן את הצדדים לא להפסיק את המשא ומתן להסדר. "אנו מייחלים שפתרון שתי המדינות ייעשה למציאות ולא יישאר בגדר חלום", הדגיש. פרנסיסקוס חידש את קריאתו של בנדיקטוס ה-16 שביקר בישראל והדגיש את זכות הקיום של מדינת ישראל להיות מוכרת באופן אוניברסלי: "יש לה זכות לחיות בשלום ובביטחון, בתוך גבולות המוכרים על ידי הקהילה הבינלאומית. בה בעת, על זכותם של הפלסטינים למולדת ריבונית, לחיים בכבוד ולחופש תנועה להיות מוכרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים