שתף קטע נבחר

הרשויות ידעו על האישה והנערים ולא דיווחו

במשך חמש שנים ידעו רשויות הרווחה על מעללי האישה בת ה-40 ומאות הנערים שעמם היא קיימה יחסי מין. אך המידע לא הועבר למשטרה. "כולם ידעו וטמנו את הראש בחול, וגם עכשיו, עדיין שומרים על שתיקה מוחלטת"

זה החל בכמה עדויות מצמררות. קומץ נערים בגיל ההתבגרות מקריית גת סיפרו להוריהם כי נהגו לקיים יחסי מין עם אישה מקומית בת 40. טיפין טיפין החלו לזלוג החוצה הפרטים. עשרות העדויות התאספו ליותר ממאה עד אשר כבר לא ניתן היה להשתיק, או להרגיע, את הסערה הציבורית הגוברת. בימים האחרונים החלו תושבי העיר לחפש את מי להאשים, והם לא צריכים ללכת רחוק מדי: כעת מתברר כי רשויות הרווחה בעיר ידעו זמן רב על המתרחש אך לא טרחו להעביר למשטרה את המידע.

 

מאז חשיפת הפרשה בשבוע שעבר הולך ומסתמן קשר שתיקה חמור בקרב גורמי הרווחה בעיר. "כולם ידעו וטמנו את הראש בחול, וגם עכשיו, לאחר שהפרשה התפוצצה, הם עדיין שומרים על שתיקה מוחלטת", אומר גורם המעורב בחקירה.

 

במשטרה סיפרו כי במהלך תשאול כמה מהנערים שקיימו יחסי מין עם האישה בימים האחרונים נחשף כי בעבר כבר נשאלו הנערים על כך על ידי עובדים סוציאליים ויועצות בבית־הספר. ההערכה היא כי כבר לפני חמש שנים החלו להתאסף בקרב גורמי הרווחה עדויות לכך שהאישה מקיימת יחסי מין עם נערים.

 

ואם לא די בכך מתברר כי גורמי הרווחה אספו את כל אותן העדויות והעלו אותן על הכתב בלי שדאגו לשתף אף אחד במידע הפלילי הרגיש. כהוכחה לכך ששירותי הרווחה ידעו זמן רב על המתרחש בבית האישה, הם החליטו להוציא בצו בית־משפט את בתה של האישה מהבית מחשש לשלומה לפני כחמש שנים.

 

חוקרים בפרשה מתלוננים כי רשויות הרווחה והחינוך בעיר עדיין מטרפדות את עבודתם. מנהלים, מחנכים ויועצים בבתי־ספר, כמו גם עובדי הרווחה, כך מאשימים במשטרה, מסרבים לשתף עמם פעולה. לטענתם, גם ראש העירייה אבירם דהרי טרם מסר להם פרטים על המקרים.

17 תלונות הוגשו נגד החשודה (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
17 תלונות הוגשו נגד החשודה(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

הקרע בין המשטרה לבין העירייה כה עמוק, שהחוקרים אף נאלצו להוציא צו מבית משפט בשבוע שעבר כדי להכריח את עובדי הרווחה והחינוך למסור לידיהם את עדויות הנערים שנאספו בשנים האחרונות. "ישנה כאן פרשה בקנה מידה עולמי. ילדים נפלו קורבן לעבירות מין, וזה פשוט לא מזיז לאדם אחד בכל המערכת העירונית", אמר הגורם המעורב בחקירה. "אפשר לספור על יד אחת את האנשים שמשתפים איתנו פעולה. זה אבסורד. קיים קשר שתיקה מדאיג. מחויבת כאן התערבות ממשלתית". על החקירה ממונה מפקד משטרת קריית גת, סגן־ניצב עופר שומר.

 

לצד המשטרה, גם ההורים המזועזעים מפנים את זעמם לעבר העירייה. "אני לא מצליחה להירדם בלילה, אני כל הזמן חושבת על הבן שלי ועל מה שהוא עבר. הוא היה בסך הכול בן 13 וחצי", אמרה אמו של אחד הנערים שהגישה תלונה למשטרה. "האישה הזאת הייתה מתקשרת אליהם ומשגעת אותם. וכולם ידעו מזה, כולל מערכת הרווחה. איפה הם היו? למה הם לא דיווחו? זה מחדל שזועק לשמיים".

 

עד כה הוגשו 17 תלונות נגד האישה על ידי הורי נערים שקיימו עמה יחסי מין. היא חשודה בביצוע מעשים מגונים בנסיבות אינוס בקטינים מתחת לגיל 14. מעצרה הוארך ביום חמישי בחמישה ימים. אמש נלקחה האישה לערוך בדיקת איידס, ותוצאותיה יימסרו למשרד הבריאות.

 

הסנגורית של האישה אמרה בשבוע שעבר כי "מדובר באישה אומללה מאוד שנמצאת במצוקה נפשית קשה ושעברה נסיבות חיים טראגיות". בהמשך ייצג אותה עו"ד בני זיתונה מהסנגוריה הציבורית.

 

בעיריית קריית גת ובשירותי הרווחה העירוניים סירבו אמש להגיב לטענות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
הרשויות ידעו. האישה שנעצרה
צילום: בראל אפרים
מומלצים