שתף קטע נבחר

"הולילנד באשדוד": המלצה לכתבי אישום

על פי החשד קידמו במינהל ההנדסה 12 פרויקטים שונים ברחבי העיר בתמורה לשוחד. בין המומלצים להעמדה לדין: ממלא מקום ראש העירייה, עמרם כנפו

הולילנד סניף אשדוד? המשטרה ממליצה להעמיד לדין בכירים בעיריית אשדוד, ובהם ממלא מקום ראש העירייה, עמרם כנפו, בחשד ללקיחת שוחד מיזמים בתמורה להגדלת אחוזי בנייה בתוכניות בנייה. בנוסף, ממליצה המשטרה להעמיד לדין עובדי עירייה וקבלנים.

פרויקטים קודמו תמורת שוחד. אשדוד  (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
פרויקטים קודמו תמורת שוחד. אשדוד (צילום: אבי רוקח)
 

ביחידה הארצית לחקירות הונאה החליטו להתמקד בנעשה בעיריית אשדוד, ובפרט במינהל ההנדסה. העיר אשדוד משופעת במיזמי בנייה, וככזו האנשים היושבים בוועדה לתכנון ובנייה נמצאים בצומת מרכזי, שבו הם יכולים להשפיע. במרס 2012 נעצרו כנפו ושורה של בכירים בעיר, בהם יזמים ודמויות מוכרות באשדוד. על פי החשד, כנפו, בתוקף היותו הממונה על ההנדסה, קיבל שוחד בתמורה להגדלת אחוזי הבנייה. לא פחות מ-12 פרשיות שונות חקרו ביאח"ה ועל פי החשד קודמו תוכניות של היזמים בתמורה לשוחד. החוקרים מצאו אצל כנפו העברות כספים מקבלנים ויזמים בכירים בעיר שעל פי החשד הוא טיפל בעניינם. כנפו טען בחקירתו כי מדובר בכספים שקיבל כדין בגין ייעוץ שנתן לאותן חברות.

 

לאחר המעצרים המשיכו במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה לבדוק תוכניות בנייה שונות.

 בין היתר, נבדקו פרויקטים נוספים באזור רובע "הסיטי" באשדוד ובאזורי בנייה אחרים בעיר. מלבד כנפו, שהוא הבכיר, במשטרה סבורים כי יש ראיות להעמיד לדין נבחרי ציבור נוספים, עובדי עירייה, קבלנים ויזמים.

 

בימים אלה סיימו ביחידה הארצית לחקירות הונאה בפיקודו של תת-ניצב אפרים ברכה לחקור את הפרשה, עם המלצות ברורות להגשת כתבי אישום חמורים נגד המעורבים בנושא. את ההמלצות קיבל גם ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, והוא יעביר את התיק לפרקליטות לצורך החלטה אם להגיש כתב אישום.

 

פרקליטו של כנפו עו"ד שי שורר מסר בתגובה: "בשנים הרלוונטיות שעליהן נחקר מרשי הוא לא כיהן כלל בתפקיד ציבורי. לא ברור לי על אילו אדנים נתמכת ההמלצה, מעבר לעובדה כי אנו עדים לדפוס פעולה חוזר ונשנה המועד לכישלון של המשטרה לרכוב על פרשיות גדולות ולנסות לתת נפח לתיקים ישנים נושנים".

 

עו"ד קובי בן שעיה, סנגורו של חשוד אחר - מסר: "צרי לי שהמשטרה בוחרת באופן מכוון ומגמתי להוציא הודעה לתקשורת, לגבי אירוע שנחקר למעלה משנתיים. המשטרה מנסה באופן מלאכותי לקשור בין האירועים האחרונים באשדוד ולהציג מצג של הישגיות. מרשי ממקימי העיר, איש עשייה וחינוך, משכמו ומעלה. מעולם לא דבק בו רבב וגם במקרה זה אין לי כל ספק שיצא זך כשלג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
עמרם כנפו. מכחיש
צילום: אבי רוקח
צילום: אסי כהן
עו"ד שי שורר
צילום: אסי כהן
מומלצים