שתף קטע נבחר

בנט: ממשלת טרוריסטים בחליפות ברמאללה

יו"ר הבית היהודי אמר כי "תוכנית הריבונות היא הפתרון היחיד כיום לסרבנות הפלסטינים לשלום ולסרבנות של השמאל הישראלי לפתרון"

בזמן שברמאללה הושבעה הממשלה הפלסטינית החדשה עם אנשי חמאס, התבטא יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נגד הקמתה, וכינה אותה "ממשלת טרוריסטים בחליפות".

 

 

השר בנט. "זו ממשלה שאינה לגיטימית" (צילום: יוגב אטיאס ) (צילום: יוגב אטיאס )
השר בנט. "זו ממשלה שאינה לגיטימית"(צילום: יוגב אטיאס )

 

בנט אמר: "20 שנה אחרי הסכם אוסלו ותשע שנים לאחר ההתנתקות, אג'נדת המדינה הפלסטינית התרסקה היום לתוך קיר המציאות. ממשלת הטרוריסטים בחליפות שהקימו פתח וחמאס, אותו ארגון שבאמנתו מופיעים משפטים מזוויעים אשר קוראים ל'הרג יהודים המתחבאים מאחורי העצים והאבנים', היא ממשלה שאינה לגיטימית. לפיכך ממשלת ישראל החליטה פה אחד שלא להכיר בה ולא לקיים עמה מגע".

 

שר הכלכלה הוסיף כי "הגיע הזמן לצאת ממגננה למתקפה ולעשות מה שטוב לישראל. תוכנית הריבונות שהצענו היא הפתרון היחיד כיום לסרבנות הפלסטינית לשלום ולסרבנות של השמאל הישראלי לפתרון", אמר בנט. "הזמן אינו פועל לטובתנו, כי כל יום שבו איננו יוזמים ופועלים מסכן את אזרחי ישראל ומשדר לעולם כי אין מחיר לטרור נגד יהודים".

 

לעומתו, שר החוץ אביגדור ליברמן היה דיפלומטי יותר בתגובתו. הוא אמר ל-ynet כי צריך להמשיך ולעקוב אחרי מה שקורה. "אין צורך

 בהצהרות מיותרות. אם צריך לעשות משהו אז צריך לעשות. אני לא מתרגש ממה שקורה שם".

 

מנגד, יש קולות בממשלה התומכים בהידברות עם הממשלה הפלסטינית החדשה, אך בתנאים מסוימים. השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, אמר כי "חשיבות התהליך המדיני היא אסטרטגית למדינת ישראל ולכן יש לבחון את הממשלה הפלסטינית החדשה על פי מגמותיה. אם היא תודיע שהיא מכירה בישראל ובהסכמים הבינלאומיים, יש לבחון הידברות עמה ולא לעשות מהלך של סתימת גולל שישרת רק את חמאס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן
השר נפתלי בנט
צילום: אמיל סלמן
מומלצים