שתף קטע נבחר

הקבינט: הרשות אחראית גם על טרור מעזה

הקבינט המדיני-ביטחוני הסמיך את נתניהו להטיל עוד סנקציות על הפלסטינים בעקבות השבעת הממשלה עם חמאס והבהירו כי הרשות תיתפש כאחראית לכל פגיעה ביטחונית. "אבו מאזן אמר כן לטרור ולא לשלום", אמר נתניהו

אבו מאזן הביע מחויבות להסכם ולתיאום הביטחוני עם ישראל במעמד ההשבעה של ממשלת האחדות החדשה, אולם בישראל לא מתרשמים. הקבינט המדיני-ביטחוני החליט הערב (יום ב') פה אחד לדבוק בהחלטתו שלא לנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית בהשתתפות חמאס. כמו כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו הוסמך להטיל סנקציות נוספות על הרשות הפלסטינית.

 

הכתבות האחרונות על ממשלת האחדות:

ממשלת אחדות עם חמאס: "מחויבים להסכם"

בנט: ממשלת טרוריסטים בחליפות ברמאללה

הפיוס מתממש: זו הממשלה הפלסטינית

 

השרים שדנו בתגובה הישראלית בעקבות השבעת הממשלה שגובשה בעקבות הסכם הפיוס בין פתח לחמאס, החליטו גם כי ישראל תראה בממשלה הפלסטינית כנושאת באחריות על כל הפעולות הפוגעות בביטחון ישראל שמקורן ביהודה, בשומרון וברצועת עזה. הם גם קבעו כי על ישראל לפעול בזירה הבינלאומית נגד שיתוף ארגוני טרור בבחירות.

 

"אבו מאזן אמר היום כן לטרור ולא לשלום, בהמשך ישיר למדיניות סרבנות השלום שלו", הצהיר נתניהו בדיון. "ישראל ביצעה צעדים אמיצים וכואבים למען התהליך המדיני. אנחנו נשארים מחויבים לתהליך השלום בזמן שאבו מאזן מסית נגד ישראל וכרת ברית עם ארגון טרור חמאס". עוד הוחלט בקבינט להקים צוות שיבחן את דרכי הפעולה של ישראל בהתייחס למציאות החדשה שנוצרה ויגבש מהלכים עתידיים.

 

גם שר החוץ אביגדור ליברמן התבטא בנוגע לממשלת האחדות הפלסטינית וקרא לישראל לנקוט צעדים קונקרטיים במקום לצאת בהצהרות. "אם רוצים לעשות משהו יש לעשות אותו ולא לדבר", אמר בכנס סטודנטים בהרצליה בהתייחסו לשאלת התגובה המתאימה. "אין לנו עניין להתסיס או לייצור פרובוקציות. אם רוצים לירות, אז לירות. המציאות שנוצרה לא בריאה".

 

ליברמן דן גם בתהליך המדיני וציין כי "האינטרס של ישראל הוא להגיע להסדר אזורי, והסדר עם הפלסטינים לא חשוב מול מדינות ערב, כי הפלסטינים זה הדבר האחרון שמעניין אותם. כשיהיו לנו יחסים עם כוויות, קטאר וסעודיה זה ישנה את האזור כולו, והסדר עם הפלסטינים חייב להיות רק חלק מכך. לא נצטרך לא קוורטט ולא חרטט".

 

בנט: "ממשלת טרוריסטים בחליפות"

במעמד השבעת הממשלה ברמאללה הדגיש אבו מאזן כי זו מחויבת לעקרון שתי המדינות בקווי 67', להכרה במדינת ישראל, לנטישת האלימות ולכיבוד ההסכמים החתומים, ובהם החלטות הקוורטט: "אנחנו מחויבים למה שאמרנו. התיאום הביטחוני עם ישראל ימשיך להתקיים כדי לשמור על האינטרסים של

העם הפלסטיני", אמר. מתנועת חמאס בעזה נמסר במקביל כי היא מברכת על "הקואליציה של כל הפלסטינים".

 

הממשלה החדשה תורכב מ-20 משרדי ממשלה, שאותם ימלאו 18 שרים בנוסף לראש הממשלה ראמי חמדאללה, שבמסגרת הפשרה בין פתח לחמאס יקבל את הסמכויות במשרד הפנים והאסירים. במשרד ההקדשים תשלוט תנועת חמאס, שהטילה וטו על המשך כהונתו של השר הקודם מחמוד אל-הבאש, שאיתו הסתכסכה.

 

מוקדם יותר התבטא יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, נגד הקמתה של ממשלת האחדות הפלסטינית, וכינה אותה "ממשלת טרוריסטים בחליפות". לדבריו, "20 שנה אחרי הסכם אוסלו ותשע שנים לאחר ההתנתקות, אג'נדת המדינה הפלסטינית התרסקה היום לתוך קיר המציאות. זוהי ממשלה שאינה לגיטימית ולפיכך ממשלת ישראל החליטה פה אחד שלא להכיר בה ולא לקיים עמה מגע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אבו מאזן מכריז על ממשלת אחדות
צילום: רויטרס
מומלצים