שתף קטע נבחר

אם חד הורית הפילה 29 סוחרי סמים

"מבצע ניקיטה": במשך שנה הפעילה המשטרה סוכנת סמויה בת 27, אם לבת 3. הצעירה ל-ynet: 'התקרבתי אליהם, הכרתי את המשפחות והחברים שלהם'

המשטרה עצרה הלילה (בין ראשון לשני) 29 חשודים בסחר בסמים בזכות פעילות של סוכנת סמויה, בת 27, אם חד הורית לילדה בת שלוש. בסך הכול הופללו 41 בני אדם בפרשה, וצפויים מעצרים נוספים. בעקבות פעילותה היא גויסה למשטרה באופן רשמי. ל-ynet היא סיפרה הבוקר: "היו רגעים שבהם הרגשתי סכנה ופחדתי. בסך הכול אני לא מסתובבת במקומות כאלה. אבל הייתי מאוד קרובה אליהם והגעתי למצב שישבנו לאכול יחד, ביקרתי בבתים שלהם והכרתי את המשפחות שלהם, הילדים והחברים". 

 

עוד בחדשות:

 

 

הצעירה, תושבת השפלה, ביקשה לפני כן להתגייס למשטרה, ובעקבות בקשתה הוחלט להפעילה כסוכנת סמויה. במהלך השנה האחרונה עבדה האישה במהלך היום כספרית, ובערבים הפעילה אותה היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז בקרב סוחרי סמים. המבצע כונה "ניקיטה" ובמהלכו פעלה הסוכנת בשנה האחרונה בעיקר בפתח תקווה, אך גם ביישובי המשולש ובנתניה, ולקחה חלק בעסקאות סמים שבוצעו שם.

 

היא ביצעה עשרות עסקאות מכל הסוגים, ואלה תועדו על ידי חוקרי ימ"ר. הסוכנת נהגה להשאיר את בתה בגן הילדים ומשם יצאה לעבודתה. כשהייתה צריכה לצאת בערב לרכוש סמים השגיחו הוריה על נכדתם מבלי לדעת במה עובדת בתם.

 

הבוקר פשטו מאות שוטרים על בתי החשודים. במהלך הפשיטה נתפסו סמים וכספים שהוחרמו יחד עם רכוש נוסף וחשבונות הבנק של החשודים.

כל החשודים יובאו היום לבית משפט השלום בפתח תקווה. טרם היציאה למבצע הבוקר גויסה הסוכנת באופן רשמי למשטרה וקיבלה תעודת הוקרה ממפקד מחוז מרכז, ניצב ברונו שטיין, שאמר בנוכחות הוריה כי "עבודתה הקשה הביאה גאווה ותוצאות".

 

"במהלך הפעילות הייתי יוצאת לעבודה כל יום ומספרת אנשים. אף אחד לא חשד שבמקביל אני סוכנת סמויה", סיפרה. "הופתעתי לראות כמה קל להיכנס לעולם הסמים. אתה מכיר אחד וזה מוביל לאחרים. הופתעתי לגלות כמה סוחרי סמים נגישים. הייתי מספרת להם שאני קונה את הסמים לחברות, לבנות משפחה ולי.

 

"יש לי ילדה בת שלוש בבית ותמיד פחדתי. הייתי בסיטואציות מסוכנות אבל תמיד סמכתי על המפעילים שלי וידעתי שהם בקרבת מקום ושומרים עליי. הם פשוט נתנו לי ביטחון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת מחוז מרכז
סיום מוצלח למבצע
צילום: משטרת מחוז מרכז
מומלצים