שתף קטע נבחר

"חייך! אתה הנשיא החדש". סיקור עולמי

"הוא חובב כדורגל, ניחן בחוש הומור ויש לו מערכת יחסים בעייתית עם ראש הממשלה". כלי תקשורת בעולם מסקרים את בחירתו של ראובן ריבלין לנשיאות המדינה ולא שוכחים לציין: "הנשיא הבא מתנגד להקמת מדינה פלסטינית"

"אחרי תמיכה פושרת מבנימין נתניהו שניסה לסכל את הקמפיין שלו במרוץ שהיה רווי בתחבולות ותכסיסים" - כך מתאר ה"גרדיאן" הבריטי את הניצחון של ראובן ריבלין בסיבוב השני בבחירות לנשיאות שנערכו היום (יום ג') בכנסת. העיתון, הנוטה לשמאל-ליברלי, ממשיך ומתאר את ריבלין כ"ניצי" יותר מהנשיא המכהן, שמעון פרס. כלי תקשורת בעולם סיקרו בימים האחרונים את המרוץ לנשיאות ושמו דגש, כמו בישראל, על אופיו המלוכלך שלבשה התחרות בין המתמודדים.

 

הנשיא העשירי ראובן ריבלין - עוד כתבות ב-ynet:

ראובן ריבלין נבחר לנשיא המדינה ה-10

המפלה של נתניהו, הניצחון הגדול של גדעון סער

בלעדי: "יש! יש!" - ריבלין מגלה שנבחר

 

אך היום, זה הזמן לחגיגות. וברשת החדשות האמריקנית NBC העניקו עמוד שלם לתמונת הסלפי שצילמה חברת הכנסת מירי רגב יחד עם ריבלין והמתמודד לנשיאות שהפסיד לו בסיבוב השני, ח"כ מאיר שטרית. בעמוד הראשי של האתר נכתבה הכותרת: "חייך! אתה הנשיא החדש". בידיעה עצמה לא שכחו לציין כי ריבלין מתנגד למדינה פלסטינית אך ניחן בעצמאות פוליטית. בידיעה הוסיפו גם כי לו ולנתניהו מערכת יחסים בעייתית.

ה"גרדיאן" הבריטי ()
ה"גרדיאן" הבריטי

"הנשיא מצטלם סלפי עם יריבו". NBC ()
"הנשיא מצטלם סלפי עם יריבו". NBC
"בעד המתנחלים ונגד שתי מדינות לשני עמים", כתבו בעיתון האיטלקי "לה רפובליקה" שהגדירו אותו גם "ניצי" בדעותיו. העיתון ציין גם את היחסים העכורים מעט עם נתניהו ואפילו הגדיל והרחיב לדבר על אהבתו של ריבלין לכדורגל. "שימש כיו"ר קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים והקסים את הישראלים עם אופיו הנחמד ועליזותו", נכתב.

 

"דר שפיגל" הגרמני הוסיף לצד תיאור הנשיא החדש כמתנגד למדינה פלסטינית כי ריבלין אמר ב-2010 שהוא "מעדיף להעניק אזרחות ישראלית לפלסטינים מאשר לתת להם מדינה". העיתון ציין כי ריבלין התנגד בזמנו להתנתקות מעזה.

 

ברשת האמריקנית CNN הציגו תמונה, שהייתה נדירה במהלך הקמפיין שבה נראה ריבלין לוחץ יד עם האיש שהתנגד תחילה למינויו, ראש הממשלה. בידיעה קצרה רשת החדשות ציינה כי מדובר בתפקיד סמלי בלבד שאין לו חשיבות פוליטית רבה.

"דר שפיגל" ()
"דר שפיגל"

ידיעה קצרה. CNN ()
ידיעה קצרה. CNN

"לה רפובליקה" האיטלקי ()
"לה רפובליקה" האיטלקי

רשת BBC הבריטית ()
רשת BBC הבריטית
 

"בנימין נתניהו, שלא עשה הרבה כדי להסתיר את שונותו הגדולה מריבלין, יריבו המיתולוגי, תמך במועמדותו רק לאחרונה", נכתב בעיתון האמריקני החשוב, "ניו יורק טיימס". בעיתון ציינו כי ריבלין זכה לתמיכה גם מהמרכז וגם מהימין בשל מחויבותו לעקרונות הדמוקרטיה.

 

"שמעון פרס זכה לפופולריות ענקית בשל מעמדו בישראל ובעולם", כותב העיתון. "אך ריבלין ככל הנראה יחזיר את תפקיד הנשיאות למקומו הצנוע יותר". ה"ניו יורק טיימס" כותב גם על המכה הקשה שחווה מוסד הנשיאות עם הרשעתו של הנשיא לשעבר משה קצב באונס ושליחתו לכלא.

אל ג'זירה ()
אל ג'זירה

"אל-ערביה" ()
"אל-ערביה"

"נהארנט" הלבנוני ()
"נהארנט" הלבנוני
 

עוד נכתב בעיתון האמריקני על ריבלין כי הוא "רחוק בהרבה מהמיינסטרים

 הישראלי מבחינת דעותיו הפוליטיות". גם הוא מציין את תמיכתו במדינה דו-לאומית, אך מוסיף כי אם מדינה שכזו תהיה תחת ריבונות ושליטה ישראלית מלאה.

 

גם ברשת BBC הבריטית ציינו את התנגדותו של ריבלין להקמת מדינה פלסטינית, מה שלדבריהם, "ישים אותו במחלוקת עם בנימין נתניהו שתומך ברעיון". ברשת "אל-ג'זירה", שמרכזה בקטאר, כתבו בידיעה על ניצחונו של ריבלין כי הוא מחזיק בדעות ימין-קיצוניות והוא נאמן מאוד לליכוד. האתר הלבנוני "נהארנט", שהסתמך על ידיעה סוכנות הידיעות הצרפתית, הגדיר גם הוא את ריבלין כמחוקק ימני-קיצוני, אך לא שכח להוסיף כי הוא ניחן גם בחוש הומור.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלפי מנצח. בעמוד הראשי של NBC
מומלצים