שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת הרפז: אשכנזי ורעייתו הגיעו לחקירה
  הרמטכ"ל לשעבר ורעייתו הגיעו למשרדי להב 433, שם הם צפויים להיחקר באזהרה. גם מזכיר הממשלה מנדלבליט נחקר במקום וייתכן כי יעומת עמם

  הרמטכ"ל לשעבר רב-אלוף גבי אשכנזי הגיע הבוקר (יום ה') עם רעייתו רונית למשרדי להב 433 בלוד, שם צפויים השניים להיחקר במשך שעות באזהרה בנוגע לפרשת מסמך הרפז.

   

   

  אל משרדי היחידה הגיע היום לחקירה גם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, לשעבר הפרקליט הצבאי הראשי. ייתכן כי החוקרים יעמתו את בני הזוג אשכנזי עם מנדלבליט.

   

  אשכנזי מגיע לחקירה היום    (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  אשכנזי מגיע לחקירה היום (צילום: ירון ברנר)

  בני הזוג אשכנזי (ארכיון)     (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  בני הזוג אשכנזי (ארכיון) (צילום: מוטי קמחי)

  מזכיר הממשלה נחקר בימים שני ושלישי במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). לפי החשד, הוא קיבל את מסמך הרפז מאשכנזי והחזיק בו עוד לפני שזה הגיע למשטרה. בתום שבע שעות חקירה הגיע לפני זמן קצר פרקליטו של מנדלבליט, עו"ד אייל כהן.

   

  פרשת הרפז החלה ב-2010 בפרסום מסמך מזויף שלכאורה נועד להשפיע על מינוי הרמטכ"ל, ומאז התפתחה לממדי ענק וחשפה מלחמה כוללת שהתנהלה במחצית השנייה של העשור הקודם בין לשכת שר הביטחון דאז אהוד ברק לבין לשכת הרמטכ"ל גבי אשכנזי.

   

  המסמך המקורי דימה תוכנית אסטרטגית שמטרתה קידום המועמד של השר ברק, אלוף יואב גלנט, תוך הכפשת מועמדים אחרים. בהמשך התברר שהמסמך היה מזויף ומקורו בבועז הרפז, המקורב למשפחת אשכנזי. בנוסף התברר שהמסמך הגיע לידיהם של גורמים רבים בלשכת הרמטכ"ל, כולל הוא עצמו, זמן רב לפני שהועבר למשטרה.

   

  חקירת הפרשה המשיכה להתנהל בחודשיים האחרונים חרף הפרופיל הנמוך שעליו מנסים לשמור ביחידה הארצית לחקירות הונאה. לפני כמה שבועות נחקר ראש המלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון), אמיר קין, במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 בחשד להפרת אמונים ושיבוש חקירת הפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אשכנזי. נחקר
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד אייל כהן
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים