שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "המשטרה חיפשה המסמך, מנדלבליט לא גילה היכן הוא"

  במשטרה חושדים שהרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי אמר לאביחי מנדלבליט, אז הפרקליט הצבאי הראשי, שמסמך הרפז נמצא ברשותו. מנדלבליט לא עדכן איש והמשטרה נאלצה לעתור לבית המשפט כדי להשיג את המסמך. סנגוריו: לא נפל רבב בתפקודו

  מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר בתקופה שבה התפוצצה פרשת מסמך הרפז, סיים אתמול בלילה קרוב ל-29 שעות (במצטבר) של חקירה באזהרה, ועל פי גורמים במשטרה הולך ומסתבך עם גרסתו. על פי החשד, מנדלבליט ידע על קיומו של מסמך הרפז, אך לא דיווח על כך ליועץ המשפטי לממשלה.

   

   

  מנדלבליט. "כל פעולותיו היו ראויות" (צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות") (צילום: צביקה טישלר,
  מנדלבליט. "כל פעולותיו היו ראויות"(צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות")
   

   

  על פי חקירת המשטרה עולה כי שלושה ימים לאחר פרסום מסמך הרפז בחדשות ערוץ 2, הרמטכ"ל גבי אשכנזי עדכן את מנדלבליט, שהיה אז הפצ"ר, וסיפר לו שהוא מחזיק בעותק של המסמך. בסיומה של אותה שיחה הוחלט כי המסמך יישאר אצל אשכנזי במגירה.

   

  ממש באותו זמן ניסו חוקרי יאחב"ל להשיג עותק של המסמך, ונאלצו בעקבות זאת להגיש עתירה לבית המשפט בדרישה לקבל את המסמך. בכל אותה עת, כך חושדים במשטרה, מנדלבליט

  ידע על קיומו של המסמך אצל אשכנזי, אולם לא טרח לספר על כך ליועץ המשפטי לממשלה או למי מגורמי החקירה "וזאת למרות שהוא נמצא בתפקיד החוקר הראשי של צה"ל", כדברי גורמים במשטרה.

   

  עוד עולה כי מנדלבליט דווקא דיבר באותם ימים עם רז ניזרי, עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, אבל לא עדכן אותו בכך שהמסמך נמצא אצל אשכנזי. אם לא די בכך, כאשר נשאל מנדלבליט על ידי החוקרים מדוע נתן למשטרה להתרוצץ בבית משפט כדי להשיג את המסמך, הוא השיב "ידעתי על המסמך רק בשעות הערב". אלא שגרסה זו של מנדלבליט מופרכת מבחינת החוקרים. בידיהם הוכחות שמנדלבליט ידע על המסמך בשעות הבוקר באותו יום שבו המשטרה עתרה לבית המשפט, ומבחינתם גרסתו זו היא שקרית.

   

  סנגוריו של אביחי מנדלבליט, הסנגור הצבאי הראשי אשר הלפרין ועו"ד ז׳ק חן ואיל כהן, מסרו בתגובה כי "מנדלבליט מסר בחקירתו תשובות מלאות ומפורטות, המבהירות בצורה חד משמעית כי כל פעולותיו כפרקליט צבאי ראשי, המשמש לפי חוק כיועץ המשפטי של הצבא והרמטכ"ל, היו ראויות. מנדלבליט פעל ופועל מתוך מחויבות ונאמנות שאין רבה ממנה לשלטון החוק, כך לאורך כל שנות שירותו בשירות הציבורי וכך בעת מילוי תפקידו הרגיש והמחייב כפרקליט הצבאי הראשי".

   

  עוד נמסר כי מנדלבליט "מצר על הדלפות ופרסומים שקריים ומגמתיים, ומצפה לחקירה ממצה, אשר בסיומה לא ייוותר ספק, כי לא נפל רבב בתפקודו כפצ"ר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
  מנדלבליט בדרך לאחת החקירות
  צילום: צביקה טישלר, "ידיעות אחרונות"
  מומלצים