שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

מבוקש: 'החיילים פועלים כמו נמלים בכמות גדולה'

קצין בכיר סיכם את הפעילות הלילית, שבה נעצרו משוחררים מעסקת שליט. "הלוחמים מתודרכים גם לסיטואציה שבה בעת מעצר הם ייתקלו גם בחוטפים או בחטופים"

שוב במעצר: כמעט שלוש שנים אחרי ששוחררו במסגרת עסקת שליט נעצרו הלילה 53 פלסטינים במסגרת מבצע "שובו אחים" ביהודה ושומרון. בין העצורים נאאל ברגותי, שנתפס בכפר קובאר שליד רמאללה על ידי לוחמים מחטיבת כפיר. קצין בכיר בחטיבה סיפר כי הכוחות פעלו בכמה כפרים באזור רמאללה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

ברגותי לא הביע כל התנגדות למעצרו. "כל פיסת מודיעין וכל עצור שאנו מלקטים מסייעים להרכבת הפאזל שיביא לשחרורם של החטופים", אמר הקצין הבכיר. "הלוחמים מתודרכים גם לסיטואציה שבה בעת מעצר הם ייתקלו גם בחוטפים או בחטופים. אחד המבוקשים שנעצרו אף העיד בפנינו שצה"ל פועל כמו נמלים בלילה בכפרים בכמויות גדולות מאוד".

 

 

 

 

 

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיבח את לוחמי ומפקדי צה"ל ואת אנשי שב"כ בעקבות מבצע המעצרים: "הפעילות הלילה שבה נעצרו מחבלי חמאס, לרבות כאלה ששוחררו בהסכם להחזרת גלעד שליט, היא מרכיב עם מסר חשוב. היא מהווה המשך לסדרה של פעולות רבות שיימשכו ומטרתן להחזיר את הנערים החטופים, ולפגוע בארגון חמאס ביהודה ושומרון''.

 

גנץ: "אנחנו קודם בני אדם"

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ ביקר מוקדם יותר היום בחטיבה המרחבית יהודה ואמר: "יש לפיגוע דברים שאנחנו לא מוכנים לקבל אותם מבחינה אסטרטגית. תחשבו שכל אחד מהבנים הוא קרוב משפחה שלנו, חבר בצוות, בפלוגה שלנו. תזכרו שהרוב המוחלט של האנשים פה לא קשורים לאירוע".

 

גנץ אמר עוד כי "נפעל בנחישות בכל מקום, קשורים לא קשורים, עד שנמצא את הבנים. אז תנהגו נכון גם כשאתם נכנסים

 לתוך הבתים, לתוך הכפרים. גם זה חשוב. אנחנו לא רק לוחמים, אנחנו קודם בני אדם". 

 

בצה"ל אמרו אמנם כי 300 אלף איש נתונים בכתר או בסגר, אבל מרבית הכניסות לחברון רבתי עדיין פתוחות והפלסטינים נעים בצורה חופשית יחסית בכבישים המרכזיים ביהודה ושומרון. חרף הכרזת נתניהו בתחילת השבוע, אף ארגון לא לקח אחריות לאירוע עד כה, חמאס ממשיך להכחיש קשר לחטיפה, ובהתאם מתפזרת פעילות צה"ל על אזורים שונים ונרחבים בגדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
חיילי כפיר. בסריקות
צילום: דובר צה"ל
מומלצים