שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

גורמי ביטחון: "הנער נשמע בהקלטה אומר בבירור - 'חטפו אותי'"

במשטרה טענו שהשיחה הייתה בעייתית, השר אהרונוביץ' אמר ש"קשה מאוד להבין", אבל במערכת הביטחון מתעקשים: "שומעים בבירור, מי שטוען אחרת מטעה במטרה לגונן על המשטרה". המפכ"ל הורה על הקמת צוות לבדיקת התנהלות המשטרה בליל החטיפה

מה באמת התרחש באותן שניות גורליות? מה בדיוק אמר אחד הנערים החטופים בשיחה שהצליח להוציא למוקד 100 של המשטרה? גורמים במערכת הביטחון ששמעו את ההקלטה - קובעים הערב (ד') בניגוד לטענות שנשמעו מכיוון המשטרה: "ניתן לשמוע בבירור את הנער אומר - 'חטפו אותי'". במערכת הביטחון הוסיפו כי "כל מי שטוען אחרת - מטעה את הציבור במטרה לגונן על המשטרה".

 

המכונית השרופה של החוטפים (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
המכונית השרופה של החוטפים(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
 

המפכ"ל יוחנן דנינו הורה על הקמת צוות לבדיקת התנהלות המשטרה בשלבים הראשונים של החטיפה. בראש הצוות יעמוד ראש חטיבת השיטור באגף המבצעים, תת ניצב משה ברקת, ואילו יחברו שישה קצינים. על פי המשטרה, המסקנות וההמלצות יוגשו בימים הקרובים. באגרת לשוטרים כתב רב ניצב דנינו: "אני ער לביקורת הציבורית, ואף מבין אותה. חצי הביקורת המופנים כלפינו נושאים לעיתים נופך ציני, בלתי ראוי ובלתי הולם את השירות האיכותי, הקשה והמורכב המוענק מדי יום ביומו על ידי 70,000 שוטרים".

 

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הודה היום שהביקורת נגד המשטרה מוצדקת אך ציין: "יש לזכור שאני גם אמרתי שצריך לבדוק את הדברים ולהפיק את הלקחים. אני שמעתי את הקלטת, אני אומר שזה קשה מאוד להבין אותה. אבל הקלטת הזו באחד הימים תובא לידיעת הציבור. אם היו תקלות, אני הבנתי שהמפכ"ל מינה צוות בדיקה. מקווה שיסיקו מסקנות".

 

בני משפחות החטופים עודכנו בצהריים גם על ידי שר הביטחון משה יעלון בהתפתחויות האחרונות. אורי ואיריס יפרח, הוריו של אייל, אמרו לאחר הפגישה: "הייתה פגישה טובה מאוד,

הוא עדכן אותנו בכל הדברים. אנחנו מקווים שהילדים יחזרו בריאים ושלמים בקרוב".

 

אבי פרנקל, אביו של נפתלי פרנקל, אמר לאחר הפגישה: "ההתרשמות שלנו היא שמערכת הביטחון עושה כל מה שהיא יכולה כדי להחזיר את הבנים. יש לנו אמון מוחלט במערכת הביטחון ובכל הפעולות שהיא מבצעת".

 

מוקדם יותר היום תקף יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן את החוטפים. "מי שביצע את החטיפה רוצה להרוס אותנו", אמר אבו מאזן בכנס מועצת שרי החוץ של מדינות האיסלאם בסעודיה. "שלושת הנערים הם בני אדם כמונו וצריך להחזיר אותם למשפחותיהם. המשך התיאום הביטחוני עם ישראל הוא אינטרס שלנו, כדי שנימנע מאינתיפאדה החדשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד דהן
גיל-עד שער ונפתלי פרנקל
צילום: אהוד דהן
מומלצים