שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

נשות משוחררי שליט לא-סיסי: "שחרר אותם"

צה"ל עצר בלילה 51 פלסטינים ששוחררו בעסקת האסירים. המשפחות העבירו איגרת לשגריר מצרים ברמאללה: "מפצירים בנשיא להתערב בדחיפות"

משפחות האסירים המשוחררים מעסקת שליט שנעצרו על ידי כוחות צה"ל לפנות בוקר (בין שלישי לרביעי) פנו למצרים בבקשה לסיוע בשחרורם. המשפחות העבירו איגרת לשגריר מצרים ברמאללה, ודרשו התערבות מיידית של ההנהגה בקהיר ושל הנשיא החדש עבד אל-פתאח א-סיסי באופן אישי. האסירים המשוחררים נעצרו במסגרת פעילות צה"ל בעקבות חטיפתם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל.

 

עוד בחדשות:

 

באיגרת נכתב: "אנחנו משפחות האסירים המשוחררים בעסקת חילופי האסירים שבוצעה תוך מאמץ וחסות מצרית. בעלינו ובנינו נעצרו ואנחנו מפצירים בנשיא מצרים א-סיסי להתערב בדחיפות כדי להציל את בנינו ולחייב את ישראל לכבד את הסכם שחרור האסירים".  

 

מי שהעבירה את האיגרת היא אשתו של אחד מסמלי העסקה, נאיל ברגותי, ששהה בכלא הישראלי 33 שנה בגין רצח קצין ישראלי. היא מסרה את האיגרת לשגריר בנוכחותם של תת שר האסירים הפלסטיני, זיאד אבו עין, יו"ר מועדון האסיר הפלסטיני כדורה פארס, בני משפחות של האסירים ונשותיהם של חברי הפרלמנט מטעם חמאס שנעצרו גם אחרי החטיפה.

 

אבו עין אמר לאחר מסירת האיגרת: "אנו מקווים שההנהגה המצרית תמלא תפקיד בהצלתם של המשוחררים שנחטפו שוב לפנות בוקר. אנחנו מאוד מודאגים ביחס אליהם. יש מבצע קדחתני שעלול להגיע גם לשאר משוחררי העסקה ואף למשוחררי שלוש הפעימות שהשתחררו בתיווך אמריקני לאחרונה".

 

אבו עין הוסיף שהשגריר המצרי הבטיח להעביר את האיגרת להנהגה בדחיפות. הוא הביע חשש של הרשות הפלסטינית מכך שהם יגורשו לרצועת עזה או למקום אחר,

ויואשמו בסעיפי ההרשעה הקודמים שלהם. בנוסף הוא קרא לקהילה הבינלאומית להתערב כדי להציל אותם.

 

כאמור, מדי לילה נמשכת פעילות צה"ל וכוחות הביטחון בגדה במטרה להעיל לחץ על חמאס בעקבות חטיפתם של שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל. מתוך 64 הפלסטינים שנעצרו לפנות בוקר, 51 היו ממשוחררי עסקת שליט.

 

גורם צבאי אמר לאחר מכן שמשוחררי עסקת שליט לאזור יהודה ושומרון היו מחויבים בנוהל דיווח: "הם לא קיימו את תנאי שחרורם ועכשיו הם נחקרים. זהו אירוע משמעותי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים