שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אמו של החטוף: אל תישברו אם הם לא יחזרו
  משפחות הנערים נשאו תפילה בכותל המערבי אחרי פגישה עם פרס בבית הנשיא, אמו של נפתלי פרנקל אמרה לילדים שביקשו לחזק אותה: "מאמינה שהם יחזרו. גם אם לא - תהיו חזקים"

  "אני מאמינה בלב שלם שהם יחזרו, וגם אם לא - תהיו חזקים". כך אמרה היום (ה') רחלי פרנקל, אמו של הנער החטוף נפתלי, לילדים שביקשו לחזק אותה, בעת שביקרה בכותל המערבי ביחד עם יתר הורי החטופים. המשפחות הגיעו לשאת תפילה בכותל, לאחר שנפגשו עם נשיא המדינה, שמעון פרס. "השם לא עובד אצלנו, אבל אני מאמינה שהם יחזרו", חזרה שוב רחלי פרנקל. "שלא תישברו אם יקרה משהו אחר, בסדר? תישארו ביחד. אני מאמינה שהם יחזרו מהר".

   

  משפחות החטופים מקבלות תמיכה בכותל    (צילום: בראל אפרים)

  משפחות החטופים מקבלות תמיכה בכותל    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בני משפחת החטוף אייל יפרח    (צילום: עידו ארז)

  בני משפחת החטוף אייל יפרח    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבית הנשיא אירח פרס את משפחותיהם של נפתלי, אייל וגיל-עד. פרס חיבק את ההורים ושמע מהם על ההתמודדות הקשה מרגע חטיפת הבנים, ביום חמישי שעבר. בפתח הפגישה אמר הנשיא: "ביקשתי לראותכם מפני שמה שקורה עכשיו זה אירוע לאומי ולא רק משפחתי. כל העם מאוחד ומלוכד, עומד לצדכם ומתפלל יחד אתכם להשבת הבנים הביתה, בזמן שחיילי צה"ל וכוחות הביטחון מטפסים יום ולילה בסמטאות חברון והופכים כל אבן וכל סלע למציאת הבנים".

  הורי החטופים בכותל (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  הורי החטופים בכותל(צילום: בראל אפרים)

  "אין ולא תהיה שום מגבלה על כל זרועות הביטחון במשימתם להגיע לבנים ולהביא אותם הביתה", הדגיש הנשיא בפני המשפחות. פרס התייחס לאדישות היחסית של העולם נוכח החטיפה ואמר: "מנהיגי העולם חייבים להשמיע קול רם וברור ולנקוט יד קשה וחזקה נגד הטרור. בעיית הטרור היא לא רק של מדינת ישראל אלא זו בעיה עולמית - ועל כן צריך לגייס גם את העולם".

   

  הנשיא אמר להורים כי הוא מתכוון להעלות דרישה זו בנסיעתו בשבוע הבא לארצות הברית: "העולם עוד לא מגויס. אני מתכוון בשיחות שיהיו לי גם עם הנשיא אובמה וגם עם ראשי הקונגרס לזעוק את זעקתכם. זעקתנו נגד טרור, גם בפומבי וגם בשיחות פרטיות - זו שליחות אנושית. מוכרחים להמשיך ולהגביר את הלחץ על הטרור ולייבש את מקורותיו הכספיים של הטרור. צריך להעניש אותם, אין מקום לסליחה או הנחות".

   

  בני משפחות הנערים הדגישו כי הם שואבים תמיכה רבה מהעם ומכוחות הביטחון. אופיר שער, אביו של הנער החטוף גיל-עד, הודה לפרס על דבריו ואמר: "אנחנו נרגשים להיות כאן ומודים לנשיא על המעורבות שלך עבור בנינו - גיל-עד, נפתלי ואייל. ההזמנה שלך לפה היא נדבך נוסף בתמיכה הכנה והאמתית שאנו חשים בימים האחרונים מכל עבר. דבריך מחזקים אותנו. העם בארץ איתנו, יהדות העולם אתנו. אנו מצפים מכל העולם לגלות מעורבות ולפעול למען שחרור בנינו".

   

  בהמשך השיחה עם הנשיא, שארכה כשעה וחצי, סיפרו ההורים על אייל, גיל-עד ונפתלי, על תחביביהם,

  על מקור שמם ועל הקשר שלהם עם החברים מהישיבה ועם בני משפחותיהם. הוריו של אייל יפרח סיפרו לנשיא כי לא מזמן היה אייל בבית הנשיא, כחלק מביקור במשכן של מכינת "עלי".

   

  ישי, דודו של נפתלי, סיפר על מה שעברה המשפחה עד כה: "ששת ההורים ביקרו היום אצל הנשיא במעונו. הפגישה נמשכה שעה וחצי, והייתה פגישה סגורה. הנשיא חיבק ותמך. המסר העיקרי של הנשיא, שיוצא בשבוע הבא לארה"ב לנאום בקונגרס, הוא שהנושא עומד בראש האג'נדה שלו, והוא יזעק את זעקתו ואת זעקת המשפחות. הם יצאו מעודדים מהשיחה ונסעו לכותל להתפלל ולאחר מכן שבו הביתה, נחו, ומצפים לעוד מבקרים היום".

   

  ישי הוסיף: "אנחנו מעודכנים באופן שוטף. התחושה וההבנה שלנו הן שיש פה שלושה נערים שהם בחיים. חשוב לי לומר את זה לכל חייל – מאמציכם קריטיים בכל דקה, וזה מה שמחזיק אותנו, אף שאנו מפוכחים ויודעים שזה יכול לקחת עוד ימים. יש פה לידנו אוהל תפילה, ותגיע משלחת של דרוזים ושל ערבים מרהט. ביום ראשון יגיעו בני העדה הנוצרית. כל הביקורים האלה מחזקים אותנו מאוד".

  ילדי "חביב" למען החטופים (צילום: עידן גרוס / יוסי אלטרמן ) (צילום: עידן גרוס / יוסי אלטרמן )
  ילדי "חביב" למען החטופים(צילום: עידן גרוס / יוסי אלטרמן )

  בינתיים, לשורת המחוות למען החטופים הצטרפו תלמידי היסודי ב"חביב" בראשון לציון, שמוגדר בית הספר העברי הראשון בארץ ובעולם. הם ניצלו את השיירה המיוחדת לרגל שבוע הספר העברי, שבה סיפרו יחד - כל אחד בשלט עם מילה אחת - וביקשו להתייחס לאירוע החטיפה. ילדי השכבה הבוגרת הכינו שלטי "השיבו את הבנים" והניפו אותם בכיכר העירייה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים