שתף קטע נבחר

"שובו אחים": חיפושים בבורות מים ליד חברון

כוחות גדולים של צה"ל והמשטרה סורקים תא שטח נרחב סמוך לאזור החטיפה - ללא מידע מודיעיני רלבנטי. "כל מאגרי המים מרוקנים למרות הנחת העבודה שהחטופים עדיין בחיים", הסביר גורם צבאי

שמונה ימים לאחר חטיפת שלושת הנערים הישראלים בגוש עציון, הודיעו היום (שבת) הכוחות הפועלים בשטח על מיקוד החיפושים בבורות מים ובמערות באזור חברון. המשטרה הוסיפה כי היחידה לחילוצים מיוחדים של שירותי הכבאות במחוז ש"י הוקפצה אף היא לאזור. הפעילות הנרחבת, חלק ממבצע "שובו בנים" שהחל לאחר החטיפה, לא הביאה לעת עתה לפריצת דרך כלשהי, והכוחות פועלים באזור ללא "ידיעת זהב" מודיעינית. 

 

ללא מידע מודיעיני רלבנטי, החל צה"ל לחפש בסוף השבוע בתחומי תא שטח נרחב  - בין הכביש שבו אירעה החטיפה, כביש 35 צפונית לחברון ומערבה לכביש 60 - ובו עשרות קילומטרים רבועים. אלפי חיילים תרים מאז בשטח וגורם צבאי בכיר הוסיף כי "כל מעיין, בריכה ומאגר מים נשאבים למרות הנחת העבודה שהחטופים עדיין בחיים". 

 

לדברי הגורם, "כל בור וכל מסתור נבדק. החיילים צועדים בשטח טעון וקשה, עולים על גגות בתים ומחפשים מאחורי כל שיח. המושג 'להפוך כל אבן' אינו מטבע לשון פה".

 

 (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש) (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש)

 (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש) (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש)

 (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש) (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש)

 

על פי הודעת המשטרה, במבצע משתתפים, בין היתר, שלושה רכבי כיבוי וטרקטורון חילוץ. "חברי היחידה ערוכים להשתלשלות לבורות ולוואדיות לצורך סריקה וחיפוש", נכתב. "משאבות עומק לריקון בורות מים שונעו גם כן לאזור". אתמול הוגברו מאוד החיפושים באזור וכוחות גדולים של צה"ל סרקו בכפרים שמצפון לחברון. צה"ל הכריז על האזור שטח צבאי סגור והודיע כי כוחותיו השתלטו על מבנים וסרקו בורות ובארות.

 

אתמול נפגשו הורי החטופים - גיל-עד שער בן 16 מטלמון, נפתלי פרנקל בן 16 מנוף איילון, ואייל יפרח תושב אלעד בן 19 - עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במשכנו בירושלים. הפגישה ארכה כשעתיים ובסיומה אמרה בת גלים, אמו של שער: "אנחנו מאמינים שבידי הממשלה אמצעי לחץ נוספים שיכולים לזרז את שובם של הבנים, ביקשנו מראש הממשלה להפעילם".

 

שר החוץ אביגדור ליברמן צפוי לכנס בתחילת השבוע ישיבה מיוחדת במשרדו שתעסוק באפשרות גירושו מישראל של שליח האו"ם למזרח התיכון רוברט סרי, כך דווח בחדשות ערוץ 2. ליברמן מתכוון להכריז עליו אישיות בלתי-רצויה בעקבות בהתבסס על הטענה כי סרי מנסה להעביר 20 מיליון דולר מקטאר לחמאס. סרי, לטענת ליברמן, הוא גורם מתסיס שתגובתו לאירוע החטיפה כללה בעיקר ביקורת על פעולות ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש
החיפושים בבורות המים
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש
מומלצים