שתף קטע נבחר

רקטות התפוצצו בשער הנגב, צה"ל תקף בעזה

נמשך הירי מעזה אל יישובי הדרום: שלוש רקטות התפוצצו אמש בשעות הערב בשטחים פתוחים. אתמול בבוקר התפוצצה רקטה ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. בתגובה תקף חיל האוויר הלילה ארבעה יעדי טרור ברצועת עזה

שלוש רקטות התפוצצו אמש (שבת) בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בסביבות השעה 20:40 התפוצצה הרקטה הראשונה וכשלוש שעות אחר כך התפוצצו שתי רקטות. בתגובה, במהלך הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שלושה יעדים בדרום רצועת עזה, ויעד נוסף במרכזה. בהודעת הצבא צוין כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי כל המטוסים שבו בשלום לבסיסם.

 

"בדיוק השכבתי את הילדים לישון בממ"ד, כי תמיד הם ישנים שם. ואז נשמעה אזעקה. נשארתי איתם בחדר ושמענו שריקה מרחוק, ואז פיצוץ חזק. ממש קרוב", סיפרה תושבת היישוב שהרקטה הראשונה התפוצצה לידו, "הייתי בטוחה שזה נפל קרוב אלינו. זה היה מפחיד מאוד. בכלל, בימים האחרונים המתח כאן עצום".

 

נפילת רקטה קודמת סמוך לנתיב העשרה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
נפילת רקטה קודמת סמוך לנתיב העשרה(צילום: רועי עידן)
  

אתמול בבוקר התפוצצה רקטה על כביש ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. קודם לכן נשמעה באזור אזעקת "צבע אדום", והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים. אנשי ביטחון איתרו את הרקטה על כביש באזור החממות של היישוב. איש לא נפגע, אך לכביש נגרם נזק.

 

מאז תחילת מבצע "שובו אחים" להחזרת הנערים החטופים ביהודה ושומרון נורו לישראל יותר מ-20 רקטות. עיריות הדרום נערכו למצב לאח רהחטיפה וראש העיר אשקלון איתמר שמעוני אמר במהלך השבוע כי "בינתיים אנחנו נותנים את כל הזמן הנדרש לצה"ל להכות בהם ולהשיב את הבנים הביתה בשלום". ראש העיר שדרות אלון דוידי הוסיף כי תושבי עירו "למודי ניסיון וחזקים אל מול האתגרים. הם מוכנים לקבל על עצמם את מחיר ההסלמה".

 

שמונה ימים לאחר חטיפת שלושת הנערים הישראלים בגוש עציון, הודיעו הכוחות הפועלים בשטח על מיקוד החיפושים בבורות מים ובמערות באזור חברון. המשטרה הוסיפה כי היחידה לחילוצים מיוחדים של שירותי הכבאות במחוז ש"י הוקפצה אף היא לאזור. הפעילות הנרחבת, חלק

ממבצע "שובו בנים" שהחל לאחר החטיפה, לא הביאה לעת עתה לפריצת דרך כלשהי, והכוחות פועלים באזור ללא "ידיעת זהב" מודיעינית.

 

ללא מידע מודיעיני רלוונטי, החל צה"ל לחפש בסוף השבוע בתחומי תא שטח נרחב - בין הכביש שבו אירעה החטיפה, כביש 35 צפונית לחברון ומערבה לכביש 60 - ובו עשרות קילומטרים רבועים. אלפי חיילים תרים מאז בשטח וגורם צבאי בכיר הוסיף כי "כל מעיין, בריכה ומאגר מים נשאבים למרות הנחת העבודה שהחטופים עדיין בחיים".

 

לדברי הגורם, "כל בור וכל מסתור נבדק. החיילים צועדים בשטח טעון וקשה, עולים על גגות בתים ומחפשים מאחורי כל שיח. המושג 'להפוך כל אבן' אינו מטבע לשון פה".


פורסם לראשונה 21/06/2014 21:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים