שתף קטע נבחר

צו בעיראק: מסרו הנשים לג'יהאד דרך סקס

הקיצונים שהשתלטו על ערים בעיראק דרשו מהמקומיים למסור לידיהם את הנשים הלא-נשואות, כדי שאלו יתרמו את חלקן למלחמת הקודש שהם מנהלים ו"יסייעו לאחיהן דרך יחסי מין". עוד גזרה: האיסלאמיסטים שרפו סיגריות

יש יותר מדרך אחת להילחם בכופרים. האיסלאמיסטים בעיראק, שכבשו באחרונה שורה של ערים וכפרים ברחבי המדינה, פרסמו צו שקורא לתושבים שבשליטתם למסור את כל הנשים הלא-נשואות לצורכי "ג'יהאד דרך סקס". בהוראה שהפיצו הקיצונים צוין כי כל מי שיסרב להיענות ייענש לפי חוקי השריעה.

 

עוד חדשות מהעולם:

האפיפיור לא מפחד: "המאפיה מנודה מהאל"

מקורב לחיזבאללה: המוסד ניסה לחסל אותי

 

לפי הדיווח בסוכנות הידיעות AINA, שפרסמה עותק של ההודעה מטעם אנשי "המדינה האיסלאמית בעיראק ובלבנט", הצו פורסם לפני כשבוע וחצי - יומיים לאחר שהאיסלאמיסטים כבשו את העיר מוסול. בהודעה בירכו הקיצונים על קבלת הפנים החמה שלה זכו לכאורה מצד המקומיים, והודיעו כי החליטו לקבוע את המפקדה שלהם באזור מוסול.

מתנדבים לצבא עיראק למלחמה נגד הקיצונים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מתנדבים לצבא עיראק למלחמה נגד הקיצונים(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"לפיכך, אנחנו קוראים לתושבי המחוז להציע את הנשים הלא-נשואות שלהם כדי שהן יוכלו לממש את חובתן באמצעות ג'יהאד של מין, למען אחיהן לוחמי הקודש", נכתב בצו. אנשי הארגון אמנם ניסחו זאת כבקשה מנומסת, אולם הבהירו כי בכוונתם להעניש את אלו שידחו את הקריאה.

 

מטרת הארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק ובלבנט", אשר מסונף לאל-קאעידה, היא ליצור

מדינה איסלאמית קיצונית שתגיע מעיראק עד לסוריה, ואולי אף ללבנון. הוא מנצל את הזעם הסוני על ממשלתו השיעית בעיקרה של ראש הממשלה נורי אל-מליכי, ואת הכאוס שיצרה מלחמת האזרחים בסוריה, ובחודשים האחרונים משתלט על יותר ויותר שטחים בעיראק - מגמה שמעוררת דאגה רבה הן בארצות הברית והן באיראן.

 

באזורים שכבר נכבשו, השלטון החדש גם אילץ את התושבים המקומיים לשנות את אורח חייהם. בין היתר, דווח באחרונה כי אנשי הארגון שרפו ערימות של סיגריות בטענה כי חוקי השריעה אוסרים על עישון. צילום המתעד את השמדת הסיגריות הופץ בשבוע שעבר ברשתות החברתיות ונטען כי הסיגריות האלו הוברחו לתוך המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אחד הלוחמים בעיראק
צילום: AP
מומלצים