שתף קטע נבחר

ירידה של 16% במחירי רכישת האוטובוסים

בתוך שנתיים ייכנסו 4 חברות שיספקו עשרות אוטובוסים למועצות אזוריות לצורך הסעות ילדים. כך נקבע במכרז שערך השלטון המקומי. העלות הכולל של הרכישה נאמדת ב-70 מיליון שקל - ירידה של 16% בהוצאות על רכישת אוטובוסים חדשים

בעקבות פתיחת השוק לתחרות: השבוע פורסם כי במכרז שערכה החברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי (משכ"ל) להסעות ילדים במועצות האזוריות, זכו 4 חברות: במקום הראשון זכתה חברת צ'יינה מוטורס שמייבאת אוטובוסים מתוצרת Yutong והצעת חברת "מאיר" אשר הציעה אוטובוס מתוצרת "Volvo". שתי הצעות נוספות זכו אף הן במכרז – הצעת "SCANIA " ו"הארגז". במכרז הקודם עלות אוטובוס בודד הייתה גבוהה ב-200 אלף שקל.

 

כתבות נוספות בערוץ "כלכלה בארץ " במדור כלכלה :

דירקטוריון סקיילקס הדיח את בן-דב מתפקידו

סטימצקי: הושלמה העברת הבעלות לג' יפית  

קן הנמלים המתות: מבט לעתיד ללא קפיטליזם  

 

במסגרת ההצעות למכרז התחייבו המתחרים לספק 30-50 אוטובוסים בשנה למועצות האזוריות השונות, למשך שנתיים, בעלות כוללת של כ-70 מיליון שקל.

 

האוטובוסים ישמשו להסעות ילדים במועצות האזוריות (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
האוטובוסים ישמשו להסעות ילדים במועצות האזוריות(צילום: shutterstock )

 

מתוצאות המכרז ניתן ללמוד כי פתיחת שוק הרכב, בעקבות כניסתה של "צ'יינה מוטורס" לשוק, הביאה לירידה משמעותית במחירי האוטובוסים. במכרז הקודם שערך המשכ"ל למכירת אוטובוסים מדגם יורו 5 (דגם ישן יותר), המחיר המינימלי של אוטובוס בעל 55 מושבים היה יקר ב-200 אלף שקל לאוטובוס לעומת המחירים הנוכחיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים