שתף קטע נבחר

על כנפי השלום: ישראל וירדן נלחמות בזבובים

נחילי הזבובים המטרידים את אזור ים המלח משני צדי הגבול הניעו את השכנים לפעול יחד למיגור התופעה. "יש רצון לתרומה הדדית בין הצדדים"

נאבקים יחד בחרק המעופף: המועצה האזורית תמר והמועצה המקומית השכנה בדרום ג'ור שבירדן חתמו היום (ג') על שיתוף פעולה שמטרתו לסייע לתושבים הישראלים והירדנים למגר את נחילי הזבובים באזור בחודשי הקיץ. במסגרת ההסכם יסייעו חקלאים ישראלים לחקלאים מהצד הירדני בהכשרות, העברת ידע וחומרי דישון ייעודיים כדי להתגבר על הבעיה המשותפת.

 

עוד בחדשות:

בית המשפט: לשחרר את רוצח דרק רוט

החיסול מטווח אפס שנכשל. נעצר חשוד

 

ההסכם נחתם בתיווך ארגון הסביבה האזורי "ידידי כדור הארץ". שיתוף הפעולה יכלול גם אספקת אמצעים וידע לשיפור הרווחיות של סקטור החקלאות. בנוסף תוקם חוות מודל באזור דרום ג'ור שבירדן, בסמוך לים המלח, שתהווה מרכז מחקרי לידע הקשור לבחירת גידולים ושיטות עיבוד חקלאיות.

 

המקור להתרבות זבובי הבית טמון בשיטות הדישון שבהן עושים שימוש חקלאים ירדנים מעבר לגבול, תוך שימוש בדשנים אורגניים המושכים כמויות חריגות של זבובים. הבעיה גרמה לכך שתושבי האזור נאלצים להסתגר בבתיהם שעות לא מעטות בקיץ.

שיתוף פעולה אזורי (צילום: גלעד רגב) (צילום: גלעד רגב)
שיתוף פעולה אזורי(צילום: גלעד רגב)

במעמד חתימת ההסכם, שנערך במועצה האזורית תמר, השתתפו ראשי המועצות האזוריות, בכירים מהמשרד להגנת הסביבה הירדני ונציגים מטעם ארגון "ידידי כדור הארץ". מנכ"ל הארגון, גדעון ברומברג, שיזם את שיתוף הפעולה, אמר כי "הפרויקט הייחודי הזה נוצר מתוך מפגש אינטרסים מקומי נדיר, של בעיות

חקלאיות-כלכליות משותפות המטרידות את קהילות האזור. תחת צורך משותף לפתרון בעיות התושבים, מהווה הפרויקט גשר לשיתוף פעולה מקומי שאין להמעיט בחשיבותו בימים אלו".

 

ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, אמר בהתייחסו לחתימה על ההסכם הייחודי כי "פרויקט זה הוא אחד מתוך שיתופי פעולה רבים שאנו עושים עם שכנינו וידידינו הירדנים. פעילות זו מעידה על רצון לתרומה הדדית בין הצדדים, ואנו מקווים שתהווה זרקור לשיתופי פעולה עתידיים גם ברמה הארצית. אני מאמין כי גם הפעם פרויקט זה יהווה תרומה אדירה וישפר משמעותית את תפוקת הגידולים בקרב תושבי האזור, הישראלים והירדנים, כאחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענר שלו
"מפגש אינטרסים מקומי נדיר". ברומברג
צילום: ענר שלו
מומלצים