שתף קטע נבחר

שניידר: שני אחים עברו שתי השתלות לב

ארבע שנים לאחר שאחיו רני עבר ניתוח השתלת לב, עבר דני בן ה-13 לפני כשבוע השתלת לב. השניים סובלים ממחלה מטבולית הפוגמת בשריר הלב באופן בלתי הפיך. האב: "חיינו בתוך סיוט, עכשיו אנחנו מאושרים"

מרתון השתלות משפחתי: שני אחים הסובלים ממחלה גנטית הפוגעת בשריר הלב, עברו השתלה בהפרש של 4 שנים. השתלתו של האח הצעיר בן ה-13 הסתיימה לפני מספר ימים, והוא מחלים כעת בבית החולים שניידר בפתח תקווה.

 

 • עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  ההתחלה היתה כאשר רני שנאן, האח הבכור, היה בן 5. אחות שביקרה בגן, שמעה אוושה לבבית ("רשרוש בלב") והפניתה אותו בדחיפות לקרדיולוג. הוא אישר כי אכן קיימת פגיעה הגורמת להתכווצות לא יעילה של הלב.

   

  חותמים עכשיו:

   

  המשך הבדיקות גילו כי רני סובל ממחלה מטבולית הפוגמת בשריר הלב ובתוך שנים תצריך השתלת לב. אחיו דני הובא גם הוא לבדיקת הקרדיולוג, שאיתר מחלה דומה וחזה כי בעתיד יזדקק גם הוא להשתלה.

  האחים לבית שנאן. קיבלו לב חדש (צילום: באדיבות מרכז רפואי שניידר) (צילום: באדיבות מרכז רפואי שניידר)
  האחים לבית שנאן. קיבלו לב חדש(צילום: באדיבות מרכז רפואי שניידר)

 •  

  התרומות שמצילות חיים

  הנשיא הנבחר ריבלין: "לי יש כרטיס אדי, חתמו אתם"

  משפחתו של אסי דיין תרמה את קרניות עיניו

  מעכשיו: אין הגבלת גיל בהשתלות איברים

   

  מצבו של רני, כיום בן 15, הלך והחמיר עד שלקה באי ספיקת לב. "חיינו בפחד תמידי" מספר האב רוסטום שנאן, דרוזי ישראלי מהיישוב חורפיש, "זה היה קשה מנשוא. כל כמה שבועות נאלצנו לקחת אותו לאישפוז, לתרופות, עד שקיבלנו את הבשורה שנמצא לו לב". רני עבר את ההשתלה בהצלחה, ומאז, ארבע שנים אחרי, הוא מתפקד היטב ככל הנערים בגילו.

   

  אבל השעון המשיך לתקתק גם עבור דני הקטן. מצבו הלך והחמיר בתקופה האחרונה, והוא אושפז בבית החולים רמב"ם. "כבר חשבנו לצאת לניתוח בחו"ל" אומר האב, "אבל דני ביקש לא לעשות כלום עד סוף המונדיאל. המתנו, עד שהגיע הטלפון שנמצא לו לב. אמרו לנו שכלום לא בטוח, אבל שנצא לכיוון בית החולים".

   

  "קשה לתאר במילים את ההתרגשות שאחזה בנו", הוא משחזר, "כאב לנו מאוד על המשפחה האבלה, אבל התרגשנו מהאצילות שלה והנכונות להציל חיים. עברו עלינו שנים של סיוטים, המתנו להשתלה עבור דני במשך שנה ושמונה חודשים, לא יכולנו לעבוד, התרוצצנו בין רופאים, אישפוזים, תרופות ופחד מתמיד".

   

  לפני כשבוע, עבר דני את ההשתלה בהצלחה, והוא מתאושש בבית החולים שניידר לאחר הניתוח שהציל את חייו. לבקשת בית החולים והמשפחה, נותרו פרטי המשפחה התורמת חסויים בשלב זה. "אנחנו אסירי תודה למשפחות שהצילו את הבנים שלנו, ומקווים שההחלמה תימשך, ונחזור סוף סוף לחיות חיים נורמליים, כמו כל משפחה".

   
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות מרכז רפואי שניידר
  רני ודני שנאן. עברו השתלת לב
  צילום: באדיבות מרכז רפואי שניידר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים