שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

לקראת הרמדאן: יוזמה לשלילת הקלות מפלסטינים

עם כניסת חודש הצום המוסלמי צפויים הפלסטינים ביהודה ושומרון ליהנות מהקלות ובכללן ביקורי משפחות בישראל ועלייה להר הבית. סגן שר הביטחון דני דנון מתנגד: "לא ניתן להם לחגוג בחופי הים בישראל"

על רקע הניסיונות למצוא קצה חוט שיוביל למציאתם של שלושת הנערים החטופים, מתכוננת מערכת הביטחון להקל על האוכלוסייה הפלסטינית ביהודה ושומרון במהלך חג הרמדאן שיחל בשבת. כבכל שנה כוללת רשימת ההקלות מתן אישורי כניסה לישראל לכל פלסטיני מעל גיל 60 ללא צורך בהיתר, אישור מעבר למאות אלפי פלסטינים ל"ביקורי משפחות" ואישורים גורפים לעלייה להר הבית - אבל יש מי שמנסה לפעול לשלילת ההקלות.

 

עוד בפרשת החטופים:

הקבינט: נפעל לעצירת המענקים למחבלים

בסריקות ובמחסומים: צפו בכלבים בחברון

 

ברשימת ההקלות נכללים גם הצעדים הבאים: מתן היתרים לביקורי משפחות בישראל לקרבה ראשונה ושנייה (כולל נלווים עד גיל 16), אישור כניסת פלסטינים תושבי יהודה ושומרון לתפילות השישי ותפילות ב"לילת אלקדר" בהר הבית, כניסת נשים ללא הגבלת גיל וללא היתרים, ולגברים מעל גיל 40 ללא היתרים.

 

לגברים בגילים 40-35 יינתן האישור על בסיס היתרים, אישור כניסת קטינים המתלווים להוריהם במעברי העוטף עד גיל 12 ואישור כניסת גברים ונשים פלסטינים מעל גיל 35 לתפילות בהר הבית בימי חול (לפי מכסה של עד 20 אלף תושבים) יינתן בכל ימי הרמדאן.

 

 

סגן שר הביטחון דני דנון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סגן שר הביטחון דני דנון(צילום: מוטי קמחי)

בנוסף כוללת הרשימה מתן רישיונות לזרים מחוץ לארץ לביקורים באזור יהודה ושומרון דרך מעבר אלנבי (במכסה של 500 רישיונות) במהלך חג עיד אל-פיטר והרחבת שעות הפעילות במעברי הולכי רגל "ריחן", "גלבוע", "אליהו/אייל", "שער אפרים" ו"מיתר" עד חצות.

 

לקראת החג המוסלמי יש מי שמבקש להגביר את הלחץ על הפלסטינים. סגן שר הביטחון דני דנון מקיים משעות הבוקר (יום ה') דיונים בהשתתפות גורמי צבא כדי לפעול לשלילת ההקלות הניתנות לאוכלוסייה הפלסטינית ביהודה ושומרון.

 

דנון שוחח בנושא עם בכירים במערכת הביטחון במטרה לבחון את שלילת התנאים באופן מיידי. לדבריו, "לא נאפשר תמונות של פלסטינים חוגגים בחופי הים בישראל, בעוד שכאן כולם דואגים לשלומם של החטופים".

 

סגן השר אמר עוד כי בימים שבהם חמאס ממשיך לחולל אירועי טרור, יש לשלול באופן מיידי את ההקלות. "אם הטרור מוצא מחסה בתוך האוכלוסייה הפלסטינית – האוכלוסייה הפלסטינית תשלם את המחיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
חוף הים בתל אביב, קיץ 2013
צילום: AP
מומלצים