שתף קטע נבחר

הזוג נישא 'מאהבה', ההורים שיספו גרונותיהם

הוריה של בת 17 שהתחתנה בפקיסטן עם גבר "משבט נחות" הבטיחו לשניים שכאשר יבקרו אותם יקבלו את ברכתם לנישואים. הם נקשרו ונרצחו

זוג צעיר מפקיסטן נרצח על רקע כבוד המשפחה משום ש"התחתן מאהבה". כך הודיעה אתמול (שבת) המשטרה בפקיסטן.

 

השניים, גבר בן 31 ונערה בת 17, נישאו ב-18 ביוני ללא הסכמת משפחותיהם, בכפר סאטרה שבמזרח פקיסטן. הוריה של הנערה פיתו את הזוג להגיע לביתם בליל חמישי, והבטיחו להם שהם יקבלו את ברכת המשפחה לנישואיהם.

הפגנה בפקיסטן נגד רצח על כבוד המשפחה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפגנה בפקיסטן נגד רצח על כבוד המשפחה(צילום: EPA)
 

"כשהזוג הגיע לשם, הם קשרו אותם עם חבלים", אמר מפקד המשטרה המקומית. "אבי הנערה שיסף את הגרונות שלהם". המשטרה עצרה את ההורים, והם סיפרו שהיו נבוכים מכך שבתם, מואפיה חוסיין, התחתנה עם גבר משבט שנחשב נחות משלה.

 

המסורת באזורים רבים בפקיסטן פוסלת נישואין מבחירה, ומשפחות רבות רואות בדבר עלבון. בנוסף מקבלת המסורת רציחת אישה שהתנהגותה נראית "חצופה", ובפקיסטן לאחרונה נרצחו נשים על מעשים "חצופים" אחרים - שירה, הצצה מהחלון או שיחה עם גבר שאינו קרוב משפחה.

 

אבא הודה ברצח כדי שיעניק לעצמו חנינה

לפי ועידת זכויות האדם בפקיסטן, בשנה שעברה נרצחו 896 נשים על רקע כבוד המשפחה - כמה בכל יום. כנראה המספר האמיתי גבוה הרבה יותר. הממשלה הפקיסטנית החלשה, שעסוקה במאבקים נגד הטליבאן ובניסיון לייצב את הכלכלה, לא אוספת נתונים בנושא ואין לה שום אסטרטגיה להתמודדות עם הבעיה.

 

החוק הפקיסטני קובע כי גם אם רוצח של אישה מורשע, המשפחה שלה מסוגלת לחנון את הרוצח אם תסלח לו. משפחות רבות שחשות שכבודן נפגע בגלל בת המשפחה ממנות בן משפחה לרצוח אותה, כדי שסלחו לו באופן רשמי ויחננו אותו. זה מה שקרה בתחילת השבוע, כאשר מועצת שבט במרכז פקיסטן גזרה עונש מוות על זוג צעיר שהתאהב ונישא.

 

עורך הדין של הזוג אמר כי השניים פנו למשטרה ב-21 ביוני בבקשה להגנה שלושה ימים לאחר שנישאו, ולא קיבלו אותה. משפחתה של הצעירה בת ה-19, שהגיעה לקחת אותה ממשפחת בעלה, נשבעה בקוראן שלא תפגע בה ותערוך לשניים טקס נישואין הולם.

 

"תוך כדי הצעירה צרחה, בכתה והתאבלה על חייה ועל חיי בעלה, משום שהיא ידעה שהם ירצחו את שניהם", אמר עורך דינם של הזוג. הצעירה, מהרין ביבי, נורתה למוות על ידי בן משפחתה כששבה הביתה. בעלה התחבא ואביה של מהרין אמר שביצע את הרצח כדי שיוכל "לסלוח לעצמו". לפי העורך דין, הצעד "יסגור את תיק הרצח".


פורסם לראשונה 28/06/2014 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
נשים ששרו או הציצו מהחלון שילמו בחייהן
צילום: EPA
מומלצים