שתף קטע נבחר

מנהלת על תלמידה: "חצי מהבנים שכבו עליה"

בתיעוד שהגיע לידי ynet נשמעת מנהלת בי"ס יסודי בביתר עילית מוציאה את קצפה על תלמידות. על אחת מהן אמרה: "פרחה, בלונדינית אשכנזייה". על חברותיה: "הזבל של ביה"ס". היא זומנה לבירור. תגובתה: העימות פוברק. לבנות שמתנהגות כזונות והולכות לכפר ערבי אין מקום בבית הספר שלי

"בלונדינית אשכנזייה, פרחה, חצי מהבנים שכבו עליה". אלה התיאורים שבהם השתמשה מנהלת בית ספר יסודי בביתר עילית בבואה להתייחס לתלמידה במוסד. תלמידה אחרת בבית הספר והמנהלת נקלעו ביום חמישי שעבר לוויכוח, שלטענת בני משפחתה של התלמידה אף נגרר לעימות פיזי. כמה שעות אחר מכן פגשו אחיה של התלמידה וחבריו את המנהלת ברחוב, ואז הוציאה המנהלת את קצפה על כמה מתלמידותיה שהורחקו מהמוסד. משרד החינוך זימן את המנהלת לבירור.

 

התלמידה מבית הספר "הליכות ביתה" ובני משפחתה טוענים שהמנהלת, שרה שמחה ולצמן, תקפה אותה פיזית מכיוון שכפתור חולצתה היה פתוח. במד"א אמרו כי הופנתה קריאה לבית הספר, אולם זו בוטלה כעבור כמה דקות.

 

בשעות הערב פגשו כאמור האח וחבריו את המנהלת ברחוב בביתר עילית. האח אמר למנהלת: "את בחיים לא תרימי על בחורה ידיים". המנהלת השיבה: "היא אמרה לי 'זונה'". האח הגיב בכך שהמנהלת יכולה להרחיק את התלמידה מבית הספר, ואז השיבה לו המנהלת כי בכוונתה לעשות זאת. המנהלת הוסיפה: "היא אמרה לי 'זונה', והיא אמרה לי 'כלבה' והיא תשלם על זה. כבר הזמנתי לה חוקרת נוער".

 

סערה בביתר עילית. בית ספר "הליכות ביתה", היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
סערה בביתר עילית. בית ספר "הליכות ביתה", היום(צילום: גיל יוחנן)

אחרי שאחיה של התלמידה ציין כי היא התעלפה בעקבות התנהגות המנהלת, השיבה לו המנהלת: "אחותך לא התעלפה, אחותך שיחקה אותה". המנהלת ביקשה להבין מקבוצת הנערים מי הזמין אותם למקום שבו עברה, ואז השתלחה בתלמידה אחרת: "המפגרת הזו כמו אחותך?", שאלה המנהלת. "הבלונדינית, הפרחה שכבר חצי מהבנים שכבו עליה? תלמידה שלי לצערי, אשכנזייה".

 

"הן זבלות" 

בהמשך השיחה תהו הנערים כיצד מנהלת בית הספר מרשה לעצמה לדבר בצורה כזו על תלמידותיה. על כך השיבה המנהלת: "הן לא הבנות שלי, הן הזבל של בית הספר, הן הזבל, הן זבלות, אני נתתי בהן אמון". לאחת הנערות שנקלעה אף היא למקום אמרה המנהלת: "את מחפשת חמימות, את מזרון של כל... מתנהגת כמו פרחה".


 

התלמידה עצמה אמרה היום ל-ynet: "יש לי סיוטים, אני חולמת על המנהלת בלילה. מחר אנחנו מסיימים את הלימודים ואימא שלי לא מרשה לי ללכת. היא ממש קפצה עליי, היא קראה

לי 'פרחה'. היא ממש אומרת מילים לא יפות ומדברת אלינו לא יפה".

 

בתגובה, טענה המנהלת כי פרטי העימות פוברקו. עם זאת, גם בשיחה עם ynet, כשנשאלה אם סילקה את אותן תלמידות מבית ספרה, אמרה דברים דומים: "נכון, הזונות. בנות שמתנהגות בזנות ומתחילות עם בחורים והולכות לכפר ערבי אין להן מה לעשות בבית הספר שלי".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "עם היוודע המקרה המנהלת זומנה לשיחת בירור באופן מיידי. והיה ויימצא והדברים נכונים ינקוט המשרד כל האמצעים העומדים לרשותו. יצוין כי כבר ביום שישי ביקר המפקח על בית הספר במוסד והחל בבירור הנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים