שתף קטע נבחר

צה"ל מחלק לפלסטינים סוכריות על מקל

לוחמה פסיכולוגית במבצע "שובו אחים": אתמול, רגע לפני תחילת חודש הרמדאן, גילו תושבים בשכם סוכריות שעליהן נכתב "קצת מתוק אחרי שחמאס מירר את חייכם"

סריקות, מעצרים - וגם לוחמה פסיכולוגית. כחלק ממבצע "שובו אחים", שיצא לדרך לאחר חטיפת שלושת הנערים לפני 17 ימים, משתמש צה"ל גם בלוחמה פסיכולוגית נגד תנועת חמאס ביהודה ושומרון, בין היתר בעזרת ססמאות על קופסאות גפרורים וחלוקת סוכריות על מקל.

 

עוד בחדשות:

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

בשבוע שעבר מצאו תושבי הכפר ענבתא שליד טול כרם קופסאות גפרורים ברחובות הכפר שעליהן נכתב: "זהירות! חמאס מבעיר את הגדה". אתמול גילו תושבי שכם במקומות שונים בעיר סוכריות על מקל שאליהן הודבק פתק ועליו נרשם: "רמדאן כרים, קצת מתוק אחרי שחמאס מירר את החיים בגדה". בשני המקרים לא נכתב כי מערכת הביטחון הישראלית עומדת מאחורי היוזמה. היום מציינים המוסלמים את תחילתו של חודש הרמדאן.

 בתוך כך במערכת הביטחון צפויים להחליט עד אמצע השבוע אילו הגבלות יוטלו השנה, או לחלופין אילו מההקלות של אשתקד לא ימומשו ברמדאן הנוכחי. המשמעות העיקרית תהיה בתפילות יום השישי של החג, הראשונה בהן בסוף השבוע הקרוב,

שבה צפוי לרדת באופן ניכר מספר הפלסטינים שיורשו לעלות להתפלל בהר הבית. בשנה שעברה הותר לרבע מיליון איש להתפלל שם. ההגבלה תחול כנראה בעיקר על תושבי נפת חברון, המונים כ-300 אלף נפש, רובם נחשבים דתיים.

 

הלילה עצרו כוחות הביטחון עוד שבעה פלסטינים וסרקו 190 אתרים חשודים במסגרת מבצע "שובו אחים". בימים האחרונים דווח שלוחמים מחיל ההנדסה, שהוקפצו מבית הספר להנדסה שבערבה, פועלים ביערות מערבית לצומת גוש עציון. הם מסתייעים באמצעים טכנולוגיים לחיפוש מוקשים ועצמים מתחת לאדמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים