שתף קטע נבחר

לפחות 16 רקטות נורו הלילה והבוקר מהרצועה

הסלמה בדרום: בסדרת מטחים לעבר ישראל נגרם נזק קל לבתים בשדות נגב. שאר הרקטות נפלו בשטחים פתוחים. ראש מועצת אשכול: ההרתעה מתפוגגת

הירי מעזה לדרום לא פוסק: 16 רקטות קסאם התפוצצו הלילה והבוקר (יום ב') - רובן בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול אבל אחת נחתה בתוך יישוב במועצה האזורית שדות נגב. נזק קל נגרם לשני בתי מגורים ביישוב, ושריפה שפרצה במקום כובתה לאחר זמן קצר. טופלו שני נפגעי חרדה.

 

עוד בחדשות:

 

הפיצוץ בשדות נגב אירע בשטח חקלאי במרחק של כ-100 מטרים מהבית. שירותי הרווחה של המועצה הגיעו למקום על מנת להעניק סיוע נפשי לבעלי הבית, בני זוג מבוגרים. "שמענו פיצוץ מאוד חזק ואחר כך ראינו את החלון השבור והפגיעה בדלת", סיפרו. "זה היה מבהיל מאוד".

 

 (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

 (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

הבית שנפגע בשדות נגב, הבוקר (צילום: דוברות מועצת שדות נגב) (צילום: דוברות מועצת שדות נגב)
הבית שנפגע בשדות נגב, הבוקר(צילום: דוברות מועצת שדות נגב)

רגע נפילת רקטה בדרום, הבוקר (צילום: עדי חמאווי) (צילום: עדי חמאווי)
רגע נפילת רקטה בדרום, הבוקר(צילום: עדי חמאווי)

בסביבות 7:00 התפוצצו עשר רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. לקראת 7:30 נורתה לפחות עוד רקטה אחת ולאחר מכן שתיים נוספות. מוקדם יותר לפנות בוקר התפוצצו שלוש רקטות בשטחים פתוחים במועצה, גם כן ללא נפגעים או נזק.

 

הלימודים במועצה האזורית אשכול יתקיימו כסדרם למרות ירי הרקטות הלילה והבוקר לעבר יישובי המועצה. רכזי הביטחון ילוו את הסעות התלמידים,

שהיום יגיעו ליום הלימודים האחרון של השנה.

 

ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין: "ההרתעה שממנה נהנינו מאז מבצע עמוד ענן מתפוגגת. לממשלת ישראל יש שתי זרועות, מדינית וצבאית, והיא חייבת להשתמש בהן בתבונה כדי להחזיר את השקט לעוטף עזה".

 

גם אתמול היה מלא פעילות בדרום. בערב תקף צה"ל חוליית מחבלים שעמדה לשגר רקטה ממזרח לחאן יונס. בפעולה נהרג מוחמד זאייד עביד, שלפי הפלסטינים הוא איש הזרוע הצבאית של חמאס. עוד דווח על כמה פצועים. אם החוליה התכוונה לשגר רקטות כפי שנטען בצה"ל ושב"כ הרי שמדובר על ירי ראשון מאז מבצע "עמוד ענן" שבוצע על ידי הזרוע הצבאית של חמאס.

 

קודם לכן ירו פלסטינים שתי רקטות לעבר ישראל ושתיהן יורטו על ידי כיפת ברזל. במקביל נורו שתי פצצות מרגמה שנפלו בשטח פתוח ליד גדר המערכת, סמוך לכיסופים. כוח צה"ל השוהה בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה דיווח על ירי מקלעים נגדו. בשתי התקריות לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות מועצת שדות נגב
נזק שנגרם לבית בשדות נגב, הבוקר
צילום: דוברות מועצת שדות נגב
מומלצים