שתף קטע נבחר

מתגרשים? יש גם דרך אחרת

עו"ד יעקב בלס מביא פיתרון "ידידותי" ויעיל לפיתרון סכסוכים בתוך המשפחה: הכירו את "הסכם שלום הבית"

הסכם שלום בית הוא הסכם משפטי מחייב שנערך בין בני זוג שמתמודדים עם בעיות בחיי הזוגיות, ניצבים בפני משבר משפחתי ואולי אפילו פתחו בתהליך גירושין.

 

עורך הדין יעקב בלס מבדיל בין תביעת שלום בית לבין הסכם שלום בית: תביעת שלום בית היא פעולה משפטית שבה בן זוג מגיש בקשה לבית הדין הרבני לחייב את הצד השני בשלום בית – חזרה לחיי נישואין תקינים. הסכם שלום בית הוא סופו של תהליך שבו בני הזוג מנסים להגיע להסכמה ביניהם. תביעה לשלום בית יכולה להוביל להסכם שלום בית אך זו לא בהכרח תמיד התוצאה.

 

 

 

עורך הדין בלס מסביר: בני זוג שמתמודדים עם בעיות קשות בחיי הנישואין שלהם יכולים לעתים להבין שלבדם הם לא יוכלו לפתור את הבעיות. לכן הם פונים לגורמים חיצוניים שיסיעו להם להתגבר על המשבר.

 

הגורם החיצוני הזה הוא לרוב עורך דין לענייני משפחה שמסייע לבני הזוג לנסח ביחד הסכם מחייב שעליו יתבססו החיים המשותפים שלהם ביחד מעתה והלאה. ההסכם יכלול נושאים מהותיים כמו כיצד יחונכו הילדים, כיצד ינוהל התקציב המשפחתי וכן הלאה, אבל גם לעתים, נושאים כמו יציאות משותפות, העדפות קולינריות ושעות צפייה בטלוויזיה – בקיצור, כל מה שמרכיב את חיי המשפחה, מהחשוב ועד הטריוויאלי.

 

לפעמים, מדגיש עורך דין בלס, הסכם שלום בית יכול להיות הסכם הפסקת אש בדרך להפרדת כוחות מלאה: בני הזוג מחליטים ליצור מסגרת שבה הם מפסיקים להילחם ויושבים לדבר מתוך ניסיון להגיע להסכמה מתוך כבוד הדדי. בתוך המסגרת הזו הם יעבדו על הסכם הגירושין – הסכם שיהיה מאוזן ולא ייערך מתוך מלחמת הכל בכל. בצורה כזאת, אם הניסיון להשגת שלום בית לא הציל את הנישואין, לפחות תהליך הגירושין יהיה פחות כואב ופחות מלוכלך.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם


פורסם לראשונה 30/06/2014 22:09

 

מומלצים