שתף קטע נבחר

שוטרי מג"ב היכו את בן דודו של הנרצח וצולמו

טארק אבו חדיר בן ה-15, שהגיע לבקר את משפחתו בשועפט, הוכה בידי שוטרים. מח"ש פתחה בחקירה. מג"ב: "בלי ערנות ונחישות הלוחמים, זה היה יכול להסתיים באובדן חיי אדם". צפו

סרטון שבו נראים שוטרים מכים נמרצות את בן דודו של מוחמד אבו חדיר בן ה-16 משועפט שנרצח בשבוע שעבר מעורר זעם רב בקרב תושבי מזרח ירושלים ובגדה המערבית. על פי מקורות פלסטינים, הנער שהוכה הוא טארק אבו חדיר, בן 15 והמקרה אירע ביום חמישי האחרון. ממשרד המשפטים נמסר כי "בעקבות שידור סרטון בכלי התקשורת שבו נראים לכאורה שוטרים מכים צעיר במזרח ירושלים פתחה המחלקה לחקירות שוטרים בחקירת האירוע".

  

 

בסרטון נראה אחד השוטרים מחזיק את הנער, והשוטר השני מכה אותו באגרופיו ובועט בו שוב ושוב. בסרטון נוסף נראים השוטרים גוררים את הנער על הרצפה כשהוא נראה מחוסר הכרה. על פי הפלסטינים, הנער נעצר ונמנע ממנו טיפול רפואי ראוי.  

 

הנער אחרי שהוכה. במג"ב בודקים את נסיבות המקרה ()
הנער אחרי שהוכה. במג"ב בודקים את נסיבות המקרה

 

הוריו של טארק מתגוררים בארצות הברית ובחודש שעבר הוא הגיע לחופשה אצל קרוביו בשכונת שועפט. סלאח א-דין אבו חדיר, אביו של הנער שהוכה, סיפר כי שכנים שראו את התקרית תיעדו אותה במצלמה.

 "הוא נעצר בשעה 19:30 בערב אך נלקח לבית החולים רק אחרי חצות". לדבריו, המשטרה מנעה מהם לראות אותו במעצרו.

 

בעקבות פרסום התמונות פנתה שרת המשפטים ציפי לבני ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, וביקשה כי המקרה ייחקר באינטנסיביות ובאופן מיידי. לבני הוסיפה כי התמונות מעידות על אירוע חמור ביותר של לובשי מדים והוסיפה כי "זו לא מדיניות של אכיפת החוק בישראל, אך לצערה אלו התמונות שפתחו את מהדורות החדשות בעולם".

 

ממג"ב נמסר בתחילה כי הסרטון "מגמתי וערוך", ויממה לאחר מכן הועברה תגובה מעודכנת: "משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע אלימות מכל סוג שהיא. אנו נמצאים בעיצומם של אירועים בהם הלוחמים עושים לילות כימים למען ביטחון המדינה ושמירה על הסדר. סביר להניח, שאלמלא ערנותם ונחישותם של הלוחמים והשוטרים במקום, עלול היה האירוע להסתיים באובדן חיי אדם. יחד עם זאת החיל ימצה עד תום את בדיקת נסיבות המקרה ויפעל לאור הממצאים".

 

בהכנת הכתבה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טארק אבו חדיר
מוחמד אבו חדיר
מומלצים