שתף קטע נבחר

מטח מעזה, תושבים הונחו להיכנס למרחב מוגן

סוף לחצי יממה של שקט: רקטה התפוצצה בתוך יישוב בעוטף עזה, לא היו נפגעים. שמונה רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. אחרי שני לילות ללא תקיפות: חיל האוויר הפציץ ברצועה

אחרי חצי יממה של שקט, הירי התחדש: תשע רקטות התפוצצו היום (א') בצהריים באזור הדרום. רקטה אחת התפוצצה בתוך יישוב בשער הנגב ואחת נוספת נפלה בשטח פתוח בתחומי המועצה. שלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים סמוכים, בתחומי חוף אשקלון, ומעט מאוחר יותר התפוצצו ארבע רקטות אחרות ביישובים במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. תושבי המועצה האזורית שער הנגב נקראו להישאר במרחבים המוגנים.

 

אתמול עוד ירו המחבלים בעזה רקטת גראד לכיוון באר שבע, שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, אך מאז לא שיגרו רקטות לדרום. הלילה, אחרי שני לילות ללא הפצצות בעזה, תקפו מטוסי חיל האוויר ברצועה ופגעו בעשרה יעדי טרור. מדובר צה"ל נמסר כי בין היתר הותקפו משגרים מוטמנים ואתר לייצור אמצעי לחימה. מוקדם יותר אמש תקף חיל האוויר חמש מטרות ברצועה. מקורות פלסטיניים דיווחו כי באחת התקיפות בערב כלי טיס הפציץ מטרה בשטח פתוח בסמוך לרפיח וכי לא היו נפגעים בתקיפה. בשעות הערב המאוחרות הושמד משגר שממנו נורתה רקטה לעבר אופקים והותקף פעיל טרור שהתכונן לשיגור רקטות.

 

נפל של הטיל המיירט בבאר שבע, אתמול ()
נפל של הטיל המיירט בבאר שבע, אתמול

אתמול נורתה לראשונה מאז הסתיים מבצע עמוד ענן, בנובמבר 2012, רקטה לעבר באר שבע. הרקטה יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, אך יצרה בהלה בעיר. במקביל, כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות שנורו לעבר מועצת חוף אשקלון. שתי רקטות נוספות התפוצצו במועצה האזורית אשכול וטרם הנפילות לא נשמעה אזעקה. בשער הנגב התפוצצה רקטה בשטח פתוח. בכל המקרים לא היו נפגעים או נזק.

 

בדרום מחו על חוסר התגובה לירי הבלתי פוסק. שלשום, עוד בטרם שבו הרקטות לעירו, תקף ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', בחריפות את מדיניות ה"אין תגובה" שאותה נוקטת ישראל לנוכח המשך ירי הרקטות אל יישובי הנגב המערבי, ואמר כי "אין כאן שתי מדינות ובטח לא שני סוגים של אוכלוסיות. מדינה ריבונית חייבת לשמור על כוח ההרתעה שלה ולהגן על אזרחיה, כל אזרחיה, בכל מקום".

 

במערכת הביטחון מאמינים כי המצב יירגע. גורם מדיני ציין כי חודש הרמדאן הוא זה המעכב את הפסקת האש. "הירי ממשיך בגלל החג. הם חייבים להראות שהם לא מפסיקים כשישראל אומרת שהם יפסיקו. אלה ימים רגישים, אבל הכיוון הוא רגיעה אלא אם האש תימשך משום מה".

 

ישראל העבירה מסרים לרצועת עזה דרך אותו גורם, ולפיהם היא איננה מעוניינת בהסלמה וכי כל הפעולות הצבאיות הננקטות נעשות בשלב זה לצורכי הגנה. עם זאת, בישראל העבירו דרך אותו גורם מסר מאיים שלפיו אם יימשך ירי הרקטות מהרצועה לא יהיה מנוס מהחרפת התקיפות ברצועה.

 

אתמול התפוצצו לפחות עשר רקטות בשטחים פתוחים בדרום, וחמש אחרות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. בנוסף, שלוש פצצות מרגמה לפחות התפוצצו בשטח המועצה האזורית אשכול. מאחת מהן נפצע באורח קל חייל צה"ל.


פורסם לראשונה 06/07/2014 04:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חיל האוויר תקף ברצועה
צילום: AFP
מומלצים