שתף קטע נבחר

נעצר חשוד בחטיפת וברצח שלושת הנערים

החשודים המרכזיים, מרואן קוואסמה ועמאר אבו עיישה, עדיין חופשיים - ובינתיים עצר צה"ל בחברון חשוד שלישי, חוסאם דפאש. הקלות לתושבי חברון

כיממה לאחר שנחטפו שלושת הנערים - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח - הבינו בשירות הביטחון הכללי מי עומד מאחורי הפיגוע. כשבועיים לאחר מכן פורסמו שמות החשודים המרכזיים בחטיפה, אבל הם לא המעורבים היחידים. מקורות פלסטיניים מסרו כי חשוד נוסף נעצר אתמול (יום שבת) בפעולת צה"ל בחברון. על פי הגורמים הפלסטיניים, החשוד השלישי - חוסאם דופש - נעצר והועבר לחקירה. כוח מיחידת דובדבן הוא שעצר את החשוד.

 

על אף פרסומים קודמים, דופש לא נעדר מביתו בימים שלאחר החטיפה. דופש נעצר במקביל לפרסום על הקלות שניתנו לתושבי חברון. מפקדת התיאום והקישור הפלסטינית הודיעה כי החל מהבוקר יוכלו פועלים פלסטינים מחברון להיכנס לעבוד בישראל. בנוסף, יותר לפלסטינים מהמחוז להיכנס לירושלים במהלך חודש הרמדאן. מאז חטיפת שלושת הנערים, לפני כשלושה שבועות, נאסר על פלסטינים מחברון להיכנס לשטח ישראל.  

 

המצוד אחר האחראים לחטיפתם ורציחתם נמשך ()
המצוד אחר האחראים לחטיפתם ורציחתם נמשך

 

לפני כשבועיים פורסם כי מרואן קוואסמה (29) ועמאר אבו עיישה (33) מחברון, שני מחבלים פלסטיניים מחמאס שריצו תקופת מאסר בכלא הישראלי בעבר, הם החשודים העיקריים בחטיפת שלושת הנערים. הם נעדרים מביתם מאז יום החטיפה ומתנהל אחריהם מצוד. 

 

קוואסמה נעצר כבר בהיותו בן 18, נשפט וריצה עשרה חודשי מאסר עד אוגוסט 2004. מאז הוא נעצר עוד ארבע פעמים נוספות, בחלקן גם במעצרים מנהליים. בחקירתו האחרונה, בשנת 2010, הודה כי הוא מגויס לחמאס הצבאי באזור חברון משנת 2009, היה מעורב באימונים צבאיים במערות באזור חברון, פעל להשגת חומרי גלם לצורך ייצור חומר נפץ וסייע לארגון בגיוס צעירים נוספים לפעילות חמאס. בגין פעילות זו הוא נכלא עד מרס 2012.

 

אבו עיישה נעצר לראשונה בנובמבר 2005, נחקר והועבר למעצר מנהלי עד יוני 2006. הוא נעצר בשנית לתקופה קצרה באפריל 2007. אחיו היה מחבל שנהרג בנובמבר 2005, בעת שניסה להשליך מטען חבלה לעבר כוח צה"ל. אביו נעצר בישראל כמה פעמים בגין פעילות טרור.

 

בשבוע שעבר כיתרו כוחות של צה"ל את בתיהם של שני החשודים בחברון. החיילים התפרסו ליד ביתו של אבו עיישה ופוצצו חלק ממנו, מחשש שהוא ממולכד או שתיפתח ממנו אש לכיוונם. חלק מקירות הבית נהרסו. במקביל פוצצו חיילי צה"ל את דלת הכניסה לביתו של קוואסמה.

 

אליאור לוי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
המצוד אחר שני המחבלים נמשך
צילום: AP
מומלצים