שתף קטע נבחר

צילום: חסן שעלאן, AFP

שלושה מהחשודים ברצח הנער הודו ושחזרו

כמה מהעצורים בפרשת רצח מוחמד אבו חדיר הובאו ליער י-ם, לזירה שבה נקשר והוצת. אמו של אחד החשודים ל-ynet: "הוא לא קשור, אנחנו שבורים"

חזרו לזירת הפשע שמבעיר את המדינה: הבוקר (ב') שחזרו שלושה מהחשודים ברצח הנער מוחמד אבו חדיר משועפט את המעשה, בזירת השלכת גופתו ביער ירושלים. השלושה הודו בביצוע הרצח. אמו של אחד העצורים - שלא ברור אם הוא מבין השלושה שהודה ושחזר - אמרה הבוקר ל-ynet: "אנחנו שבורים וקשה לנו מאוד עם הסיפור הזה. הבן שלי לא קשור לזה בכלל והוא ישתחרר. זה הזוי כי הוא רק בן 16".

 

מוקדם יותר שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם חוסיין אבו חדיר, אביו של הנער שנרצח, ואמר לו: "אני מבקש להביע את הזעזוע שלי ושל אזרחי ישראל מהרצח המתועב של הבן שלך. פעלנו מיד לאתר את הרוצחים, הם יגיעו למשפט וימוצה איתם הדין. אנו שוללים כל התנהגות אכזרית, ורצח הבן שלך הוא מתועב ואינו יכול להיות מקובל על שום בן אנוש".

 

האב עצמו אמר לאחר שיחתו עם ראש הממשלה: "הבעיה עם ממשלת ישראל שהיא לא עושה בגלל הימין הקיצוני שלכם, הוא רוצה את כל השטחים. אי אפשר ככה. כל מי שדיבר איתי אמרתי לו שאני רוצה צדק, שיהרסו את הבתים שלהם, כמו שבחברון הרסו את הבתים (לחשודים ברצח שלושת הנערים. ע"א), למרות שהם לא הודו".

 

על השאלה אם יקבל לביתו שרים מממשלת ישראל, השיב האב: "מי שרוצה לבוא, אהלן וסהלן. אם הוא לא ימני, ימני אני לא מקבל. מישהו ימני אני לא רוצה אותו". על הגעה אפשרית של ראש הממשלה לניחום אבלים אמר האב: "עכשיו לא, עכשיו אני לא מקבל אף אחד, הלב שלי כואב יותר מדי". בנוגע לגינוי של נתניהו אמר אבו חדיר: "הוא מגנה, כל מי שמדבר איתי גינה את הרצח". בין המנחמים הבוקר בבית המשפחה בשכונת שועפט אנשי נטורי קרתא וראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת.

 

ששת החשודים, תושבי אזור ירושלים, נעצרו במהלך שבת וראשון. מהחקירה עלה כי הם תכננו מראש את הרצח, הגיעו לבית חנינא ביום רביעי שעבר לפנות בוקר, חטפו את אבו חדיר ורצחו אותו. הרקע למעשה: לאומני. הראיה המרכזית היא המכונית שבה השתמשו החשודים לחטיפה, ונמצאת כעת בידי החוקרים. מיוחסות להם עבירות חמורות של השתייכות לארגון טרור, חברות בהתארגנות אסורה, חטיפה לשם רצח, רצח קטין, קשירת קשר לפשע והחזקת נשק ותחמושת וביצוע פשע ממניע גזעני.

 

משפחות החשודים פנו היום למשטרת מחוז ירושלים בבקשה לקבל אבטחה. "לאור פניות חוזרות ונשנות מטעם משפחות החשודים, וכן לאור איומים שנשמעו מצד גורמים כאלה ואחרים הרוצים בנקמה, אנו רואים במשטרת ישראל אחראית לשלומן וביטחונן של המשפחות", צוין בבקשת ההגנה שהועברה למשטרה.


סוהא אבו חדיר, אמו של מוחמד (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סוהא אבו חדיר, אמו של מוחמד(צילום: רויטרס)

בימים הראשונים בדקה המשטרה שני כיוונים - פלילי ולאומני - באמצעות שני צוותי חקירה שונים. ההתקדמות בחקירה הגיעה לאחר איתור הרכב, והקשר שנמצא לניסיון חטיפה אחר של ילד פלסטיני בן 9 בבית חנינא יום קודם לכן.

הדיונים בהארכת מעצרם התקיימו תחת צו של מניעת מפגש החשודים עם סנגוריהם, והם נכנסו לאולם ללא נוכחות הצד השני.

 

עו"ד בנצי קבלר, פרקליטם של שניים מהחשודים, מסר בתגובה: "חמור בעיניי שיש צו שמונע ממני להיפגש עם לקוחתיי. הצו מהווה פגיעה אנושה באושיות של צדק ודין, שכל מדינה מתוקנת צריכה להשען עליהם. לא ייתכן למנוע מחשודים לרבות צעירים ונערים מלהיפגש עם עו"ד".

 

רצח אבו חדיר בוצע ביום רביעי לפנות בוקר, כמה שעות אחרי לוויית שלושת הנערים שנרצחו בפיגוע החטיפה - אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל. גופתו השרופה נמצאה ביער ירושלים. בעקבות זאת פרצו מהומות באזור מקום מגוריו מזרח ירושלים - בשועפט ובבית חנינא. התובע הכללי הפלסטיני מסר כי ממצאי נתיחת הגופה העלו כי הוא נשרף למוות בעודו בחיים. סאבר אל-אלול, האחראי על המכון הפתולוגי הפלסטיני, נכח בנתיחה שהתקיימה באבו כביר.

 

בשולי הרצח נמשכת פרשת בן דודו של הקורבן, טארק אבו חדיר, שתועד מוכה על ידי שני שוטרי מג"ב. הבוקר הוא מסר עדות על המקרה במחלקה לחקירות שוטרים. טארק הגיע לישראל עם משפחתו מארה"ב למזרח ירושלים להשתתף בהלוויית בן דודו. לטענתו הוא צפה בהפגנות שהתקיימו במחאה על הרצח ואז הותקף ללא סיבה.


פורסם לראשונה 07/07/2014 10:33

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מוחמד אבו חדיר
צילום: רויטרס
מומלצים