שתף קטע נבחר

לוי לברק: איומי להתפטר עומד בעינו

שר החוץ אמר כי ראש הממשלה לא פועל לקידום לממשלת אחדות, ולכן יתפטר מהממשלה מחר. במקביל נפגש ברק עם ראשי מרצ וש"ס, במאמצים להקמת ממשלה חדשה

שר החוץ, דוד לוי אמר לראש הממשלה, אהוד ברק, כי איומו להתפטר מהממשלה עומד בעינו. בתום פגישה שהתקיימה היום (יום ג') בין השניים, אמר לוי כי אהוד ברק טרם הקים ממשלת אחדות או פעל ברצינות לקידומה, ולכן איומו להתפטר עומד מחר עומד בעינו, אך לוי נתן עוד פתח לברק ואמר כי עדיין לא מאוחר לקיים מגעים רציניים לממשלת אחדות.
הפגישת עם לוי הייתה חלק מסדרת פגישות פוליטיות שקיים היום ראש הממשלה, לאחר שאתמול הכריז כי הוא ממשיך במגעים להקמת ממשלה חדשה. אך לפי תוצאות הפגישות, הממשלה הזו רחוקה ממנו, אולי יותר מתמיד.
ברק גם סעד צהריים היום עם יו"ר ש"ס, אלי ישי, אך גם פגישה זו לא הניבה תוצאות ממשיות. ישי אמר עם תום הפגישה כי לפי המצב הנוכחי הוא לא רואה כיצד יוכל להצטרף לקואליציה. ברק נועד היום גם עם יו"ר מרצ, יוסי שריד, פגישה שארכה כשעה, ושריד סירב להגיב עליה.
מחר יקיים ראש הממשלה פגישה עם חברי ישראל אחת, כשברקע כשלונו המהדהד של מועמד הסיעה לנשיאות, שמעון פרס. בפגישה ידון ברק עם חברי הכנסת על המצב הפוליטי הבעייתי שאליו נקלעה הסיעה, עם כשלונו של פרס ועם הקואליציה המצומצמת כל כך.
ובשל כך ממשיכים גורמים פוליטים לטעון היום כי כמעט בלתי אפשרי להקים עכשיו ממשלת מיעוט של 61 חברי כנסת, ולכן האפשרויות שעומדות בפני ברק הן: הקמת ממשלת אחדות, שגם היא אינה ריאלית כיום, או הליכה לבחירות.
יו"ר הכנסת, אברהם בורג, אמר היום כי אם לא ניתן להקים ממשלה בשלושת החודשים הקרובים, ברק יצטרך להביא הסכם שלום וללכת איתו לבחירות. בורג טוען כי יש סיכוי לשלום גם עם הסורים, יותר מכפי שהדברים מצטיירים בציבור.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
סוף הדרך? לוי וברק
צילום איי פי
צילום: איי פי
עדיין בחוץ. ישי
צילום: איי פי
דודו בכר
לא הגיב. שריד
דודו בכר
צילום: צביקה טישלר
יש סיכוי עם הסורים. בורג
צילום: צביקה טישלר
מומלצים