שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

חמאס בתמונות ראשונות: כך צילמנו את ישראל מהמזל"ט

ערוץ אל-אקצה שידר אחר-הצהריים תמונות שצילם לכאורה מזל"ט של חמאס ועליו טילים, שיורט באזור אשדוד. מקורות פלסטיניים המקורבים לחמאס מסרו: "כלי הטיס חדרו לעומק ישראל, למרחק של יותר מ-60 ק"מ מעזה", כלי הטיס צילם גם את הקריה

כך נראית ישראל ממזל"ט חמאס: ערוץ אל-אקצה שידר אחר-הצהריים (יום ב') תמונות שצילם לכאורה מזל"ט של חמאס, שיורט באזור אשדוד. בסרטון נראים מעין טילים על כנפי המזל"ט. הזרוע הצבאית של חמאס קיבלה אחריות לשיגור המזל"ט הבוקר וטענה כי אנשיה שיגרו כמה כלי טיס. מקורות פלסטיניים המקורבים לחמאס מסרו: "כלי הטיס חדרו לעומק ישראל, למרחק של יותר מ-60 ק"מ מעזה", וכלי הטיס צילם גם את הקריה.

 

 

בהודעת עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, נאמר כי המזל"טים שחדרו לישראל הם מדגם "אבאביל 1". לדבריהם, מהנדסי חמאס ייצרו שלושה דגמים ממזל"ט זה - למשימות תצפית, התקפה (השלכת חומר נפץ) והתאבדות. על פי טענת חמאס, "בכל אחת מהגיחות השתתף יותר מכלי טיס אחד".

 

 

 

במזל"ט, שיוצר על-פי חמאס, על-ידי מהנדסי עז א-דין אל קאסם, שני טילים בכל צד והוא מכונה מזל"ט התקפי. הוא נראה מעל קו החוף ובחמאס אמרו כי הוא צולם זמן קצר לאחר שיצא למשימה שלו.

 

המזל"ט של חמאס ()
המזל"ט של חמאס

 

בזרוע הצבאית הודו כי "איבדו את הקשר עם אחד מכלי הטיס בגיחה השנייה ועם כלי טיס נוסף בגיחה השלישית". יירוט אחד המזל"טים אירע בשמי אשדוד, אבל לפחות לטענת חמאס כלי טיס שלהם כבר צילם את תל אביב: "בוצעו משימות מוגדרות מעל הקריה בתל אביב". לא ברור אם אותו צילום לכאורה בשמי תל אביב אירע היום או בעבר. 

 

בינתיים ירי הרקטות נמשך. סמוך לשעה 16:00 הופעלה האזעקה בשדרות וביישובים נוספים בעוטף עזה. רקטה אחת התפוצצה בשדרות, נגרם נזק לכלי רכב חונים וכמה בתים. איש לא נפגע. במטח נוסף התפוצצו כמה רקטות בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב. בשעות הצהריים נורה מטח כבד לעבר יישובי הדרום. באשדוד התפוצצה רקטה בחצר בניין. לאחת הדירות בסמוך נגרם נזק כבד, אך ילד בן 8 וסבתו שהיו בממ"ד באותו זמן יצאו ללא פגע. מההתפוצצות נגרם נזק כבד למכונית.

 

חייל נפצע קל מנפילת רקטה במועצה האזורית אשכול. פגיעה ישירה אחרת, מנפילת פצצת מרגמה, נרשמה בבית ביישוב במועצה האזורית שער הנגב. גם שם נגרם נזק ולמרבה המזל לא היו נפגעים, אך שריפה פרצה במקום. רקטה נוספת לאשדוד יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ואחרת התפוצצה בשטח פתוח. נפילות אירעו גם בתוך יישוב באשכול, ובמקרה זה לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

נזק בבית באשדוד (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
נזק בבית באשדוד(צילום: אבי רוקח)

חבלן מטפל ברקטה באשדוד (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
חבלן מטפל ברקטה באשדוד(צילום: אבי רוקח)

יירוט מעל אשדוד, היום (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
יירוט מעל אשדוד, היום(צילום: אבי רוקח)

הנזק שגרמה הרקטה שהתפוצצה בחניית בית ספר באשכול (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
הנזק שגרמה הרקטה שהתפוצצה בחניית בית ספר באשכול(צילום: בראל אפרים)

קודם לכן, התפוצצה רקטה בחניה של בית ספר סמוך מאוד למבני המועצה ולאולם התרבות האזורי. התלמידים חיכו להסעות ונכנסו כולם למרחבים המוגנים. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לכביש. מתחילת ההסלמה הנוכחית נפלו 310 רקטות ופצמ"רים באשכול. באשקלון יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה שנורתה לעבר העיר. לאורך היום נשמעו אזעקות בעיקר באשדוד ובאשקלון וביישובי עוטף עזהץ גם בקריית מלאכי, גן יבנה ונתיבות שמעו את קולות הצופרים.

 

הבוקר התעוררו תושבי אשדוד לקול אזעקה, אבל זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר ביירוט של מזל"ט, ולא של רקטה. חמאס קיבל אחריות לשיגור המזל"ט וטען כי אנשיו שיגרו כמה כלי טיס. מקורות פלסטיניים המקורבים לחמאס מסרו: "כלי הטיס חדרו לעומק ישראל, למרחק של יותר מ-60 ק"מ מעזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המזל"ט
צילום: רועי עידן
נזק בבית מנפילת הרקטה באשדוד
צילום: רועי עידן
מומלצים