שתף קטע נבחר

מאסר עולם לרוצח החייל עדן אטיאס

שופטי בית המשפט הצבאי לא הקלו בעונשו של הנער שדקר למוות את החייל. "רשעותו וזדונו מופלגים", הסבירו. אמו של אטיאס: "חשוב שגם הוא, כמו עדן, לא יראה אור יום"

בית המשפט הצבאי בשומרון גזר היום (ב') מאסר עולם ועוד שלוש שנות מאסר על רוצחו של החייל עדן אטיאס, בן 17 מאזור ג'נין. "אני מרגישה איזושהי הקלה שלא הקלו בענשו", אמרה אלינה, אמו של הנרצח לאחר גזר הדין, "תחושה שאם עדן לא ייהנה מהחיים שלו יותר, חשוב שגם הרוצח יהיה סגור ולא ייהנה מהחיים שלו. שלא יראה אור יום ויהיה קבור בכלא. אני מקווה שגם מאסר עולם ירתיע".

האוטובוס שבו אירעה הדקירה (צילום: אבישג שאר -ישוב) (צילום: אבישג שאר -ישוב)
האוטובוס שבו אירעה הדקירה(צילום: אבישג שאר -ישוב)
 
רוצחו של אטיאס (מטושטש) ()
רוצחו של אטיאס (מטושטש)
בנובמבר אשתקד, שבועיים לאחר שהתגייס, יצא אטיאס מביתו בנצרת עילית ועלה על אוטובוס לבסיסו. האוטובוס עצר לחניית ביניים בתחנה המרכזית בעפולה, ושם עלה עליו מחבל ודקר את החייל הצעיר בסכין. מותו נקבע בבית החולים. עוברי אורח וחיילים שהיו במקום עצרו את הדוקר והעבירו אותו למשטרה ולשב"כ.

 

השופטים קבעו בגזר הדין כי מעשי הרוצח היו מתוכננים היטב, וכי כבר בשנת 2012 הציע לאדם אחר לרצוח חייל בדקירות. הם תיארו כיצד רכש את הסכין, עלה לאוטובוס, תצפת על החייל הישן, ובסופו של דבר רצח אותו. לנוכח המקרה הקשה,

הסבירו, אין חשיבות לעובדת היות הנאשם קטין. "רשעותו וזדונו מופלגים. הוא ביצע את מעשיו באכזריות צרופה ובשפלות רוח, מתוך רצון עיוור לרצוח אדם אותו לא פגש מעולם רק בשל היותו חייל".

 

עו"ד אבנר אמוראי, שייצג את אמו של אטיאס בבית המשפט, הביע סיפוק מגזר הדין. האם עצמה סיפרה על קשיי היומיום וההתמודדות עם השכול בצל אירועים דומים אחרים בישראל. "כל יום הוא יום קשה. זה לא נעלם. אני לא יודעת אם אי פעם יהיה קל. זה קשה מאוד לחשוב על האמהות האחרות שעוברות גם הן את התחושה הנוראית הזו. חייב להיות משהו שיביא לזה סוף, לתחושת חוסר הביטחון הנוראית שיש לנו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
עדן אטיאס
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים