שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: רויטרס, מיכל חורשי

  חמאס פרץ לשידורי 2 ו-10: "ישראל תישאר תחת אש"

  צופים רבים שקולטים את ערוץ 10 באמצעות צלחת לוויין פרטית היו עדים לפריצת שידור מטעם חמאס. גם בערוץ 2 נרשמו שיבושים. "אם ממשלתכם לא תסכים לתנאים שלנו, הכינו עצמכם לשהייה ממושכת במקלטים", נכתב בהודעתם. גורם באחד הערוצים: "זה כשל מטורף של הרשות השנייה"

  תעמולת החמאס חדרה לטלוויזיה הישראלית: חלק מצופי ערוצי 2 ו-10 שמשתמשים בצלחת לוויין פרטית חזו הערב (ב') בשיבושים שגרם חמאס, שפרץ לשידורי הערוצים המסחריים ושתל מסרים מטעמו עבור הציבור בישראל.

   

  בין היתר נכתב שם כי "ממשלתכם בחרה את שעת הפתיחה של המערכה הזו. אם ממשלתכם לא תסכים על התנאים שלנו, אז הכינו עצמכם לשהייה ממושכת במקלטים". בנוסף שובצו תמונות של פצועים בעזה ושל פעילי חמאס. מסר נוסף הוקדש ל"אמהות חיילי צה"ל" ובו נכתב: "אם תרצו שלא יהיו בניכם שבויים או הרוגים ביזה אז מהרו לקרוא להם שיחזרו הביתה".

   

  בערוץ 10 אישרו את הדברים וגם התייחסו בשידור לשיבושים. לטענתם, הפריצה היתה לשידורים מהלוויין החופשי עמוס, שמשרת בעיקר צופים מהמגזר הערבי. הזרוע הצבאית של חמאס לקחה אחריות על הפריצה לשידורים. ברשות השנייה סיפרו כי מקרה דומה נרשם גם עם שידורי ערוץ 2, אולם גורמים שם ציינו כי מדובר במספר צופים קטן מאוד ובזמן הפרסומות, ולא במהלך המהדורה.

   

  גורם באחד הערוצים מתח ביקורת חריפה על הרשות השנייה, שאחראית על השידורים: "מדובר בכשל מטורף שלהם. הערוצים משלמים מיליוני שקלים והם כשלו בצורה בלתי רגילה. הלוויין עמוס משדר בעיקר לאוכלוסיה הערבית והרוסית - ומה שהם ראו זה מסרים נוראיים של חמאס".

   

  גורמים ברשות השנייה אישרו כי ההשתלטות ארגון חמאס על שידורי ערוץ 10 בוצעה רק על השידורים הלוויניים ולא על בעלי הממירים. בתגובה מטעם הרשות נמסר כי "השידורים נקטעו למספר שניות בעקבות השתלטות עוינת. יודגש, כי השידורים נקטעו אך ורק אצל אלו הצופים בערוצים באמצעות שידורי לווין עמוס. צופים אלו מהווים אחוז קטן מאוד מסך הצופים. לאור זאת, הנחתה הרשות השנייה את חברת חלל המפיצה את השידורים להגביר את עוצמת השידור, על מנת שמקרה זה לא יישנה".

   

   

  זו לא היתה הפעם הראשונה שבה חמאס טען כי השתלט על שידורי הטלוויזיה הישראלית מאז החל מבצע "צוק איתן", אולם עד המקרה הנוכחי בערוצים וברשות השנייה לא התקבלו תלונות מצד צופים. בתוך כך, בערוץ הטלוויזיה של חמאס טענו כי ישראל ניסתה לשבש את שידוריהם.

   

  "זה עסק די פשוט, ובדרך כלל החברות הפרטיות שמעבירות את השידורים האלה לא מגנות על עצמן", הסביר ל-ynet פרופסור ואלוף במיל' יצחק בן ישראל, יו"ר כנס הסייבר הבינלאומי, שסיפר שבעבר סטודנטים שלו התנסו בפעולה דומה כתרגיל, במטרה להמחיש עד כמה זה קל. "זה עסק שקל להתגונן מפניו אם אתה מודע לזה. אם היתה היערכות מראש זה לא היה קורה".

   

  מקרה דומה נרשם במהלך מבצע "עמוד ענן" בסוף 2012, אז עשרות פניות הגיעו ל-ynet מבעלי צלחות לוויין פרטיות, שדיווחו כי שידורי הערוצים המסחריים נקטעו ובמקומם הופיעו סרטוני תעמולה של ארגון חמאס.

   

  (בהכנת הכתבה השתתפו רועי קייס ואליאור לוי)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים