שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

נפילות באשדוד ובשדרות: "אנו בשר תותחים"

בערים הדרומיות נאלצו להתמודד עם פגיעות ישירות נוספות שגרמו נזק לבתים, לאחר הפסקת האש החד-צדדית. לאשכול שוגרו 17 רקטות בתוך שעה. התושבים זועמים על קבלת הסכם ההפוגה: "במקום שייכנסו בהם ונגמור עם זה, מגדלים עוד דור של טרור"

"לא רוצים עוד רגיעה כזאת, רוצים לשים לזה סוף". תושבי אשדוד התעוררו הבוקר (יום ג') להכרזת הקבינט הישראלי שלפיה הוא מסכים לקבל את היוזמה המצרית להפסקת אש, אולם בצהריים נוכחו לגלות כי הירי מהרצועה נמשך. במטח לעבר יישובי השפלה והדרום נפלה רקטה בחצר בית פרטי וגרמה נזק לבית ולבתים סמוכים. בעלת הדירה ששהתה במקום נכנסה לחדר פנימי ולא נפגעה. במקביל, בשדרות התפוצצה רקטה בין בניינים. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם באזור. מאז השעה 16:00 התפוצצו בשטחי המועצה האזורית אשכול לא פחות מ-17 רקטות. לא היו נפגעים בכל המקרים, אך נזקים נגרמו למבנה וללול. ביישוב דרומית לרחובות התפוצצה רקטה סמוך לבית עלמין ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

 

הבית שבו נפלה הרקטה באשדוד, היום ()
הבית שבו נפלה הרקטה באשדוד, היום

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

יירוט מעל שמי אשדוד           (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
יירוט מעל שמי אשדוד (צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

עמי איבגי, מנהל מרחב לכיש במד"א, סיפר: "מדובר בפגיעה ישירה לחצר בית פרטי. כתוצאה מההדף הדלת עפה פנימה ונגרם נזק באזור לכמה כלי רכב. האישה שמתגוררת בבית ניצלה בזכות זה שנשמעה לפיקוד העורף ונכנסה לחדר פנימי שלא היה מוגן. אנחנו נערכים במקסימום כוחות ולא שועים לדיבורים על הפסקת אש".

 

רבקה אמוזג, שמתגוררת בסמוך לבית שנפגע, סיפרה: "שמענו אזעקה וכרגיל ירדנו למקלט. אני בחודש התשיעי להריון אז לקח לי קצת זמן לרדת. לפתע שמענו פיצוץ אדיר, חלונות ומנורות בבית התנפצו. זה היה מפחיד מאוד. יצאנו החוצה והבחנו בהרס הרב".

 

אמוזג אמרה עוד כי "למרות כל זה אנחנו חזקים ומוכנים להמשיך, ולא מבינים מדוע ראש הממשלה והממשלה פונים להסכמי רגיעה. איזו רגיעה יש כאן? אנחנו מוכנים להמשיך לספוג אבל שלא יפנו להפסקה כזאת, שימגרו את הטרור וחמאס עד הסוף. אנחנו לא מוכנים לסבול ולחזור לאותו מצב".


יוסי אבוקסיס, שמתגורר אף הוא בסמוך, סיפר: "בזמן האזעקה הסתתרתי בפינה שמצאתי ברחוב ואז נשמע פיצוץ גדול. רצתי הביתה במהירות כי הכלב שלי נשאר בבית והוא כמו ילד בשבילי. חשבתי שהוא נפגע, אבל לשמחתי הכלב בריא. זאת ממש תחושה של חוסר אונים. אני לא מבין איך מדברים על רגיעה, תראו מה קורה כאן ועם מי יש לנו עסק. במקום שייכנסו בהם ונגמור עם זה, מגדלים עוד ועוד דור של טרור, ואנחנו כאן בשר תותחים".

 

גם ביתו של יורי פרידמן, שמתגורר באזור, ספג פגיעה קשה מרסיסים. "כל הבית שלי מרוסק", סיפר פרידמן, "כל החלונות בחוץ וכל מכשירי החשמל הרוסים. הכול פגוע, זה פשוט מפחיד. מדברים על רגיעה, אבל אי-אפשר לתאר את הפחד על אדם שגר כאן. זה נגמר בנס בלי הרוגים, אבל אי-אפשר לחיות ככה, זאת לא רגיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזק נגרם לבית. אשדוד, היום
מומלצים