שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

זועבי ביקרה פצועות גראד והותקפה: "שייפול עלייך טיל"

חברת הכנסת מבל"ד ביקרה את שתי האחיות הבדואיות שנפצעו מפגיעת רקטה, והותקפה על ידי כמה אזרחים. "בוגדת נפשעת", הטיחו לעברה. זועבי בתגובה: "תרבות של עדר שהולך אחרי ממסד שרוצה לרמוס את הפלסטינים"

"הלוואי שייפול על הראש שלך טיל", כך הטיח אחר הצהריים (יום ד') אדם שנכח בבית החולים סורוקה בבאר שבע לעברה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד). זועבי הותקפה מילולית על ידי כמה אזרחים בעת שביקרה את האחיות עתיל (13) ומראם (11) אל-וקילי, שנפצעו שלשום מהתפוצצות רקטה במערב הנגב.

 

המבקרים בבית החולים הקיפו את זועבי בעת שהלכה לכיוון רכב שאסף אותה ביציאה מהמקום ואמרו לה בין היתר: "בוגדת נפשעת, בגלל אנשים כמוך זה מה שקורה, אף מדינה לא רוצה אותך, תתביישי לך, את טינופת ורוצחת".

 

אלי קינן, שהתעמת עם חברת הכנסת, אמר כי "נודע לי שזועבי מגיעה לבקר את הפצועות הבדואיות שנפגעו, אז החלטתי לבוא ולבקר אותה גם".

 

זועבי אמרה בתגובה לדברים: "מעולם לא התרגשתי מאנשים שצועקים בשנאה והרגשת נקמנות. זו דעת קהל אטומה, אמנם מסוכנת אבל משקפת תרבות של עדר שהולך שולל אחרי ממסד שרוצה לרמוס את קיומו של העם הפלסטיני. זה שמדבר בשקט והורג, זה שמדבר בשפה דיפלומטית והורג בסיטונאות, זה שמדבר אנגלית ומסביר למה ישראל רוצחת בפלסטינים ועד כמה זה חיוני לקיומה של המדינה היהודית".

 

זועבי אמרה עוד: "הצבא, הממשלה, הדיפלומטיה והרב הראשי שמסביר בכל יום שהפלסטינים 'יונקים שנאה' - הממסד הזה הוא מי שמדאיג אותי. והטילים ימשיכו ליפול כל עוד העם שלי נמצא תחת כיבוש ותחת מצור".

זועבי עמדה הבוקר דום במשך דקה עם כמה חברי כנסת ערבים באקט שנועד להנציח את זכר הקורבנות הפלסטינים בעזה. ח"כ באסל גאטס (בל"ד) ניצל את בימת הנואמים המרכזית במליאה כדי לבקש מחברי הכנסת שנכחו במליאה לעמוד דום, ואז בחרו חבריו לסיעה זועבי ו ג'מאל זחאלקה לעמוד במקומותיהם.

 

"למרות שאני אמור להציג כאן חוק כלכלי המתייחס לדרך אישור המע"מ, אני לא יכול להתחיל את דבריי מבלי להתייחס למצב הפוליטי שבו ממשיכים לירות ואזרחים חפים מפשע נרצחים",
אמר גאטס. "אני רוצה לעמוד דקה דום לזכר קורבנות המלחמה הזאת שהיה אפשר למנוע, אני קורא לכם לעמוד דום".

 

ח"כ מירי רגב מהליכוד אמרה בתגובה: "בושה וחרפה. נשאר להם רק לעמוד במקום ולהוקיע את חמאס שמאלץ ילדים ומשפחות לא לעזוב אזורים שצה"ל מבקש שיעזבו. הם רוצים תמונות של קורבנות והח"כים הערבים תומכים בחמאס, ובדרך זו גם בקורבנות שחמאס עצמו יוצר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים