שתף קטע נבחר

פיליפינים למען צה"ל: "אנחנו גם חיים פה"

עובדים זרים התפללו בת"א לשלום אזרחי ישראל וחייליה. "על כולנו עוברים ימים קשים, אנחנו מקווים שהמלחמה תסתיים בהקדם", אמר אחד מהם

עשרות עובדים זרים, חברי הקהילה הפיליפינית בישראל, ערכו הערב (שבת) עצרת תפילה בתחנה המרכזית בתל אביב. תחת הכותרת "למען השלום ולהגנת האנשים בישראל", הביעו המשתתפים תמיכה בפעילות צה"ל, הניפו את דגלי המדינות והדגישו כי "גם הם חשים בסכנה".

עצרת התפילה, הערב (צילום: ג'פרי אוליאן) (צילום: ג'פרי אוליאן)
עצרת התפילה, הערב(צילום: ג'פרי אוליאן)
 

על פי הודעת ארגוני הקהילה, העצרת התקיימה "בעקבות המשבר בישראל והעלייה של תקריות אנטישמיות ברחבי העולם. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות הוא להציע תפילה לישראל, ראשיה, צה"ל, אנשיה וילדיה".

 

"אנחנו כאן כדי לתמוך בישראל ולהתפלל למען הישראלים ולמען חיילי צה"ל שמסכנים את חייהם", הסביר ג'פרי אוליאן,

עובד זר מהפיליפינים ואחד ממארגני העצרת. "יש ילדים מהקהילה שלנו שהתגייסו לצה"ל, ואנו אסירי תודה לכיפת ברזל ולחיילים שנלחמים עבורינו. אנחנו מבקשים גם להעביר מסר למוסלמים שחיים בפיליפינים ומפגינים נגד ישראל: 'יש פיליפינים שתומכים בישראל'".

 

ג'יימס, אף הוא עובד זר, הדגיש כי חברי הקהילה מודאגים מאוד מהמצב הביטחוני. "כמו כל הישראלים שחיים כאן גם אנחנו חיים במתח ובחרדה ומרגישים חלק מעם ישראל. על כולנו עוברים ימים קשים ואנחנו מקווים שהמלחמה תסתיים בהקדם והשלום יגיע במהרה." לדבריו, "פיליפינים שהגיעו לכאן כדי לעבוד מכירים כבר את המתיחות הזו וממשיכים להתפרנס כאן למרות המצב".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'פרי אוליאן
עצרת התפילה
צילום: ג'פרי אוליאן
מומלצים