שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דודי לוי בדרום: 'המוזיקה מפוררת את הדאגה'

  המוזיקאי דודי לוי הצטרף גם הוא לחטיבת היוצרים שיורדים דרומה לשמח את לבם של התושבים במהלך מבצע "צוק איתן". אחרי שהופיע מול חברי קיבוץ רעים, סיפר: "כל כמה דקות שומעים בומים גדולים שמקפיצים את הגוף"

  אמני ישראל מוסיפים להירתם למען תושבי הדרום וממשיכים להופיע ביישובים בקו האש במסגרת היוזמה שמפעיל מפעל הפיס מאז החל מבצע "צוק איתן". בשבוע שעבר היו אלה ישי לוי, הדג נחש, הראל מויאל, רמי קלינשטיין ואחרים, והבוקר (א') היתה זו המשמרת של דויד ברוזה, דודו טסה ודודי לוי שהגיעו להופיע במקלטים ובמרחבים מוגנים במסגרת פרויקט "מחבקים את הדרום".

   

  "מטרת הפרויקט החשוב הזה היא להוכיח לתושבי הדרום שנמצאים בחזית המערכה מול הטרור הרקטי מעזה, כי עם ישראל עומד לצידם", אומר יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין, "ברצוני להודות מקרב לב לכל אותם אמנים אשר התנדבו וירדו דרומה לשמח את תושבי וילדי הדרום".

   

  דיויד ברוזה במרחב המוגן. זמר המלחמות הלאומי (צילום: מפעל הפיס) (צילום: מפעל הפיס)
  דיויד ברוזה במרחב המוגן. זמר המלחמות הלאומי(צילום: מפעל הפיס)
   

  "אנחנו מתיישבים כולנו במקלט או בחדר מוגן מתחת לאדמה, ואז אני מופיע להם במשך שעה או שעה ורבע. קצת סיפורים, קצת מרגש אותם, אני שר איתם וגם נותן להם לשיר איתי", סיפר דויד ברוזה ל-ynet בשבוע שעבר, לפני הופעתו הראשונה, במה שהפך להיות "סיבוב הופעות חירום". "אני כל השנים עושה את זה, זה היה ככה מאז ומתמיד. לא אכפת לי איפה, גם בבתי חולים. אני חושב שזה חלק מהיופי הזה של מקצועות האמנות. הם לא נמדדים במשקל ולא בנפח, אלא ביכולת שלך להיות איפה שצריך אותך ובזמן שצריך אותך".

   

  "יצאנו בבוקר אביב שטיין ואני לכיוון דרום, ולאחר פחות מ-40 דקות נסיעה הנוף מתחיל להשתנות והמלחמה מתחילה לחדור", מספר הזמר דודי לוי, שנסע להופיע גם הוא בקיבוץ רעים ומשתף בהרחבה על חוויותיו מהיום הלא רגיל שעבר.

   

  "באחד השדות ראינו חיילים מתאמנים ואחר כך בסיסי צבא מאולתרים ואז טנקים חולפים על פנינו ומשאירים אותנו בתוך ענני אבק. ואז אנחנו מתחילים לשמוע פיצוצים. כשאנחנו מגיעים לקיבוץ רעים מתברר שיש סוללת תותחים ממש ליד, וכך כל כמה דקות שומעים בומים גדולים שמקפיצים את הגוף. אנחנו מתארגנים במהירות בחדר תרבות כשסביבנו חברי קיבוץ, חיילים ומעט ילדים שנשארו ולא נסעו עם שאר הילדים לירושלים, לנוח מהמתח והפצצות.

   

  "פנים מודאגות שמשדרות הרבה מתח מולנו, ואנחנו מתחילים לנגן כמה שירים שקטים. הפיצוצים עדיין ממשיכים ואנחנו לא עוצרים, ולאט לאט אני רואה מהו כוחה של המוזיקה, שמפוררת את הדאגה. לכמה רגעים אנחנו עוברים לשירים קצביים יותר, החברים מולנו מתחילים לתופף על השולחן ולהצטרף בשירה עדינה ופתאום וקצת שמחה נכנסת פנימה. במלחמה הזאת כל המדינה נמצאת תחת איום הטילים, אבל בדרום כאן, כמה קילומטרים מול עזה עצמה, זה משהו אחר לגמרי".

   

  הזמר דודו טסה, שבשבוע שעבר הופיע בבאר שבע ובקיבוץ ברור חיל. נרתם היום שוב למשימה כשהופיע בקניון עופר לב אשדוד. "יש משהו יפה בעם הזה ובאחדות הזו, שבזמנים בעייתיים, נקרא להם 'מסוכנים', כולם מתאחדים", אמר ל-Ynet.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מפעל הפיס
  דודי לוי בקיבוץ רעים. סיבוב הופעות בדרום
  צילום: מפעל הפיס
  לאתר ההטבות
  מומלצים